بهزیستی ایلام

مدیر کل بهزیستی ایلام از ثبت 206مورد کودک آزاری در طول سال گذشته در این سازمان توسط اورژانس اجتماعی خبر داد.

زهرا همتی روز سه شنبه در همایش تخصصی کودک با ذکر اینکه از این شمار ۱۰۲کودک  دختر و ۱۰۴کودک نیز پسر بوده است افزود:  ۵۱نفر از کودکان آزار دیده زیر چهار سال بوده اند.

وی نوع آزار این کودکان را به ترتیب ۳۷درصد جسمی، ۲۱درصد عاطفی و ۴۱درصد نیز غفلت و بی توجهی به کودکان عنوان کرد و گفت:  ۸۷درصد این کودکان از سوی پدر و درصد مابقی نیز از سوی مادر و سایر افراد آزار دیده اند.

وی با ذکر اینکه ۳۷درصد کودکان توسط افراد بالای ۴۰سال آزار دیده اند گفت: ۶۰درصد آزار دهندگان این کودکان تحصیلات زیر راهنمایی و ۳۰ درصد نیز تحصیلات متوسطه  داشته که بیانگر رابطه مستقیم میزان تحصیلات والدین با آزار کودکان است.

به گفته مدیر کل بهزیستی ایلام، ۷۰درصد آزار دهندگان کودک بیکار و مابقی نیز دارای شغل و خانه دار بوده اند.

وی علت آزار ۴۸درصد این کودکان را اعتیاد، ۲۲درصد پرخاشگری، ۲۰درصد مشکلات اقتصادی و ۱۰درصد نیز مشکلات روانی اعلام کرد.

وی یکی از مشکلات موجود را کودک محوری نبودن برخی قوانین اعلام کرد و گفت: در این زمینه باید با اصلاحات لازم برخی قوانین در این زمینه اصلاح شوند.

وی در ادامه به فعالیت مرکز آموزشی حمایتی کودکان کار اشاره کرد و گفت: تاکنون ۱۶۴کودک در این مرکز ساماندهی شده ست.

همتی با ذکر اینکه از مجموع این کودکان ۵۷درصد دارای تحصیلات ابتدایی، ۲۸درصد راهنمایی و مابقی نیز متوسطه هستند گفت: بر اساس بررسی های انجام گرفته، ۹۰درصد این کودکان بین چهار تا هشت ساعت در روز کار کرده و درآمد روزانه آنها بالای ۳۵۰هزار ریال است.

پایان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.