طرح ماد

ایلام | مدیر کل بهزیستی ایلام از توسعه اجرای طرح ماد از سال تحصیلی آینده در مدارس این استان خبر داد.

زهرا همتی روز یکشنبه در آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان (ماد) در ایلام افزود: این طرح از سال ۹۵ تاکنون با مشارکت آموزش و پرورش برای دانش آموزان پایه دوم مقطع متوسطه اول اجرا که با استقبال گسترده مواجه و به علت بازخورد مثبت آن از سال تحصیلی آینده توسعه خواهد یافت.

وی ادامه داد: در اجرای این طرح دانش آموزان آسیبها و مشکلات موجود در مدارس را شناسایی و با مشارکت یکدیگر راهکارهایی برای رفع آنها با مشارکت اولیا مدارس بکار می گیرند.

وی با بیان اینکه آموزشهای طرح ماد به دبیران این مدارس به عنوان تسهیلگر ارایه و با مشارکت دانش آموزان اجرا شده است افزود: طرح ماد امسال در ۴۵ کلاس درس شهرستانهای ایلام، دره شهر و ایوان اجرا شد.

مدیر کل بهزیستی ایلام ادامه داد: در اجرای این طرح که با هدف پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در مدارس اجرا شد بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر از دانش آموزان دختر و پسر پایه هشتم معادل ۱۲ درصد دانش آموزان این مقطع زیر پوشش قرار گرفتند.

وی با تاکید بر اینکه دانش آموزان در کنار تحصیل سعی در کسب سواد اجتماعی، ارتباطی و مهارتی داشته باشند گفت: کسب این مهارتها و بکارگیری آنها در زندگی در موفقیت آنها و افزایش قدرت تغییر در زندگیشان تاثیرگذار خواهد بود.

همتی با ذکر اینکه تاب آوری اجتماعی مردم باید تقویت شود گفت: افزایش سرمایه اجتماعی مردم کاهش آسیبهای اجتماعی را بدنبال خواهد داشت.

در این آیین از گروه های دانش آموزی برگزیده و عوامل اجرایی این طرح تقدیر شد.

همچنین در این آیین از سوی مدیر کل آموزش و پرورش استان ایلام از دکتر زهرا همتی مدیر کل بهزیستی ایلام با اهدا لوحی تقدیر شد.

پایان/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.