پوستر ایلام

ایلام|همزمان با گرامیداشت هفته بهزیستی ادارات بهزیستی شهرستانهای مختلف استان برنامه های مختلفی را در زمینه افتتاح مسکن، افتتاح طرحهای اشتغالزایی و غیره برگزار کردند.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی ایلام، برنامه های اجرایی ادارات بهزیستی شهرستانهای مختلف استان در طول این هفته از 22لغایت 28تیرماه  به شرح ذیل هستند:

***شهرستان ایلام

افتتاح چهار طرح اشتغالزایی(قالیبافی، گلیم بافی، خیاطی و غیره)، افتتاح مرکز روزانه آموزشی و توانبخشی، افتتاح موسسه CBR، افتتاح پنح واحد مسکونی و افتتاح خانه رفاه کودک و خانواده از جمله برنامه های اداره بهزیستی شهرستان ایلام در هفته بهزیستی امسال بود.

***شهرستان ایوان

افتتاح مرکز ویزیت در منزل توانبخشی سالمندان سرای مهر و افتتاح یک واحد مسکونی مددجویی برنامه اجرایی شهرستان ایوان در هفته بهزیستی بود.

***دره شهر

همزمان با گرامیداشت هفته بهزیستی 53طرح اشتغالزایی و 28واحد مسکونی مددجویی در شهرستان دره شهر افتتاح شد.

***بدره

همزمان با هفته بهزیستی پنج طرح اشتغالزایی در بدره افتتاح و یک واحد مسکونی روستایی در این شهرستان نیز کلنگ زنی شد.

***آبدانان

افتتاح مرکز ویزیت در منزل سالمندان نوید، افتتاح مرکز سلامت روان محلی تسنیم، افتتاح 10واحد مسکونی و آغاز بکار پایگاه دائمی غربالگری بینایی کودکان 3تا 6سال برنامه های اداره بهزیستی شهرستان آبدانان در هفته بهزیستی بود.

*** چرداول

همزمان با گرامیداشت هفته بهزیستی همایش تقدیر از زنان سرپرست خانوار و معلولان موفق در شهر سرابله برگزار شد.

افتتاح یک واحد مسکونی روستایی و طرح اشتغالزایی مددجوی در روستای هلسم از دیگر برنامه های هفته بهزیستی در چرداول بود.

***مهران

همزمان با هفته بهزیستی سه واحد مسکونی مددجویان در روستای بانرحمان و چنگوله با حضور مسئولان محلی افتتاح شدند.

***دهلران

افتتاح سه واحد مسکونی و افتتاح مرکز ژنتیک زاگرس برنامه های هفته بهزیستی در دهلران بودند.

***سیروان

افتتاح 7 واحد مسکونی مددجویان و کلنگ زنی اداره بهزیستی لومار برنامه های اداره بهزیستی سیروان در هفته بهزیستی امسال بود.

پایان/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.