به مناسبت روز ملی تشکل ها و مشارکت های اجتماعی

زنجان | نقش آفرینی‌های تشکل های اجتماع محور در پیشگیری و کنترل بیماری کرونا قابل تقدیر است


مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان 22 مرداد ماه روز ملی تشکلها و مشارکتهای اجتماعی را فرصتی برای قدردانی از تلاش‌های ارزشمند تشکلها و خیریه ها خواند و گفت: این روز فرصت مغتنمی است به منظور قدردانی از تلاش ها و نقش آفرینی‌های تشکل های مردم نهاد، خیریه‌ها و پویش‌های مردمی و درکل هرگونه فعالیت‌ داوطلبانه مردمی که با درکی عمیق و آگاهانه از موضوعات جامعه و شوری نشأت گرفته از شعور اجتماعی آنان، در حوادث گوناگون، ثوانح و بلایا در کنار مردم و در خدمت به همنوعان خود بوده و از هیچ کوششی دریغ نکرده‌اند.

سلطانی افزود: همه ساله به مناسبت روز ملی تشکلها و مشارکتهای اجتماعی برنامه‌های مختلفی در سطح استان برنامه‌ریزی و اجرا می شد اما امسال بدلیل شرایط کرونایی این برنامه ها از جمله نشست‌ها و هم اندیشی‌ها برگزار نشد. وی گفت: امسال با رویکردی متفاوت پویش های مردمی، تشکلها و خیریه ها برنامه های خود را به سمت حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه با کمک های مومنانه، آگاه سازی اقشار مختلف جامعه در مقابله با ویروس کرونا ، توزیع مواد ضد عفونی کننده و ماسک در مناطق حاشیه شهرها و سایر اقدامات خیر خواهانه معطوف ساخته اند. همچنین به همین مناسبت، بر اساس مصوبات شورای توسعه و حمایت از تشکلهای استان، استانداری، فرمانداریها و دستگاههای مسئول در این حوزه، ساماندهی پویش‌های مردمی ، تقویت فعالیت تشکلها ،خیریه‌ها و مشارکتهای اجتماعی را در جهت پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در دستور کار خود دارند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان به نقش پر رنگ پویش‌های مردمی، تشکل‌ها و خیریه‌ها در کنترل و مبارزه با بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: گروهای داوطلب مردمی ، در مدت 6 ماه گذشته ، اقدامات ارزشمندی را در جهت آگاه سازی جامعه، کمک به اقشار نیازمند و جذب کمک‌های نقدی و غیر نقدی برای پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونا انجام داده اند که قابل تقدیر است. البته انتظار داریم همچنان تشکلها و پویش‌های مردمی با افزایش توانمندیها و کسب مهارتهای بیشتر، با قدرت و قوت افزونتری در کنار دولت در جهت پیشگیری و کنترل این بیماری و جذب مشارکت‌های مردمی تلاش کنند.

وی افزود: در ابتدای شناسایی کرونا ویروس ، پویش های مردمی بسرعت شکل گرفتند، بطوریکه در سطح استان و کشور شاهد اوج گیری مشارکت‌های مردمی بودیم که البته رد پای این مشارکت های احساسی در اکثر رویدادها و حوادث نیز دیده می شود، اما انتظار داریم با طولانی شدن حضور این ویروس خطرناک، مشارکت‌های اجتماعی از حالت احساسی به یک حالت منطقی و عقلانی فعال در جهت پیشگیری و مقابله با این ویروس تبدیل شود و تشکل‌ها بتوانند در کنار دستگاههای دولتی در حفظ سلامت اجتماعی سهیم باشند.

کد خبر 21506

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک