متقاضیان فرزندخواندگی از راههای قانونی اقدام کنند

زنجان | مدیر کل بهزیستی استان زنجان از تبعات منفی مراقبت غیر قانونی کودکان خبردادو افزود : رواج فرزند پذیری غیر قانونی ( از طریق واسطه ها یا خانواده کودک ) منجر به رواج جرایمی چون خرید و فروش کودک ، اخاذی ، جعل اوراق هویتی ، سفارش نوزاد و سوء استفاده از زنان آسیب دیده ، تضضیع حقوق خانواده های واجد شرایط در لیست انتظار فرزند پذیری از بهزیستی می شود .

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان محمد محمدی گفت :بهزیستی استان دارای 5 مرکز شبانه روزی نگهداری از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست می باشد و در حال حاضر از 55 کودک در مراکز خود نگهداری میکند .

وی تصریح کرد : این کودکان و نوجوانان از گروه سنی 0 تا 6سالگی در شیرخوارگاه شهید بقا ثمین تاب نگهداری می‌شوند و در پایان 6 سالگی  به  سایر خانه های کودک و نوجوان انتقال می یابند.

​مدیر کل بهزیستی خاطر نشان کرد : متقاضیانی که از طریق قانونی سرپرستی کودک زیر 3 سال را بر عهده گیرند از مزایای حمایتی حق اولاد و مرخصی دوره مراقبت ( معادل مرخصی دوره زایمان ) بهره مند می شوند و کودک و. نوجوان تحت سرپرستی نیز از مجموعه مزایای بیمه و بیمه های تکمیلی و فق مقررات قانونی برخوردار خواهند شد .

وی تاکید کرد : متقاضیان فرزند پذیری با مراجعه به ادارات بهزیستی شهرستان محل سکونت خود پس از اخذ مشاوره های لازم و آگاهی از شرایط و فرایند فرزند پذیری به سامانه http://adoption.behzisti.net مراجعه و نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند .

کد خبر 21456

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک