آغاز پویش همدلی مومنانه در نهصت "ایران همدل " برای گره گشایی از مدد جویان بهزیستی فارس

مدیرکل بهزیستی فارس خبر داد:

 
سید محمدصادق کشفی‌نژاد  مدیرکل بهزیستی فارس در نشستی خبری به تشریح این پویش پرداخت و گفت: ۴۴۰ میلیون تومان توسط مردم نیک اندیش استان فارس در روزهای گذشته صرف این کار نیک اندیشانه شد.

وی با بیان اینکه مردم فارس از عید قربان تا غدیر ٤٠ میلیون تومان کمک نقدی و ٤٠٠ میلیون تومان کمک غیر نقدی به این اداره‌کل اهدا کردند، افزود: مرحله دوم پویش همدلانه از عید غدیر تا پایان ماه صفر با شعار «کرامت علوی، شور حسینی» در سراسر کشور از جمله استان فارس اجرایی خواهد شد.

کشفی نژاد با اعلام اینکه در مرحله دوم این پویش ۷ دستگاه اجرایی از جمله ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد مستضعفان، وزارت ارتباطات و اطلاعات، صدا و سیما، کمیته امداد، سازمان بسیج و سازمان بهزیستی مشارکت دارند، عنوان کرد: این پویش امکانی برای جمع آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی فراهم خواهد کرد تا در خدمت گروه‌های هدف و مددجویان باشیم.

به گفته مدیرکل بهزیستی فارس، این کمک‌ها شامل اقلام و بسته‌های معیشتی، نذورات هیئات مذهبی و خیرین، اقلام کمک آموزشی، نوشت افزار برای دانش آموزان و دانشجویان، اقلام بهداشتی مورد نیاز دانشجویان و دانش آموزان و هر آنچه که بر اساس نیت خیرین صرف بهبود معیشتی مددجویان و گروه‌های هدف خواهد شد، است.

کشفی‌نژاد بیان کرد: ادارات بهزیستی سراسر استان بخش کمک‌های غیرنقدی را جمع آوری خواهند کرد و این آمادگی وجود دارد که کمک‌ها به صورت بسته بندی بین جامعه هدف با رعایت پروتکل‌ها توزیع شود.

کشفی نژاد با تصریح اینکه استان فارس همواره پرچمدار و پیشرو و جزو استان‌های مطرح در کمک مومنانه بوده است، گفت: امید است در این مرحله هم با همدلی و همراهی کمک قابل توجهی برای جمعیت گروه هدف فراهم کنند.

مدیرکل بهزیستی فارس همچنین از کمک نقدی ۱۶ میلیارد تومانی مردم این استان در مرحله اول این پویش خبر داد و افزود: سازمان بهزیستی از بسترهای مطمئن در عمل خیر است و مددجویان مانند سازمان‌های دیگر به صورت دهکی از ما کمک دریافت می‌کنند و مساعدت‌ها به سه دهک آخر که بضاعت سنجی شده‌اند، تعلق خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه این ظرفیت وجود دارد که خیرین بر اساس نیت خود از بستری که سازمان برای ارائه خدمت دارد، استفاده کنند، اضافه کرد: ۶ هزار نفر از کسانی که دچار معلولیت شدید یا دارای ضایعه قطع نخاعی هستند، در اولویت دریافت کمک‌ها هستند.

مدیرکل بهزیستی فارس با بیان اینکه نیازمند کمک خیرانه مردم در مرحله دوم پویش همدلانه هستیم، گفت: در گذشته مساعدت‌هایی داشتیم که با تزریق به استان در شهرستان با سلیقه توزیع می‌شد تا به دست مددجو برسد اما با ایجاد تمرکز، شرایط مددجویان را استاندارد کردند و براساس آن جمعیت را غربال و شماره حساب و اطلاعات مددجو را در بانک اطلاعاتی مرکز ثبت کردند و امروز مددجویان مساعدت‌های مالی را در قالب ساختار کشوری دریافت می‌کنند.

وی با این حال از هیئت‌های مذهبی و افزاد خیر دعوت کرد حتی المقدور کسانی که نذر معین ندارند، اقلام را پخت نکنند و به صورت جیره خشک توسط بهزیستی به جامعه هدف برسانند.

کشفی نژاد تاکید کرد: بهزیستی در حال مهندسی مجدد ارائه خدمات به مددجویان و نیازمندان است و در جریان همه گیری کووید -۱۹ تلاش کرد این خدمات را بهبود ببخشد.
کشفی نژاد در پایان  در خصوص نحوه جمع آوری کمک های خیر خواهانه خاطر نشان کرد همشهریان خیر و نیک اندیش می توانندکمک های نقدی خود را به شماره حساب ٦٣٦٧٩٥٧٠٧٠٧٠٧٠٧٥و یاقسمت  نیکوکاری نرم افزار های آپ و سکه پرداخت کنند.

کد خبر 21412

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک