تعداد زیادی از جمعیت کرمان امکان دریافت مشاوره را ندارند

کرمان - ایرنا - مدیرکل بهزیستی استان کرمان با بیان اینکه نظام روانشناسی و بهزیستی ۷۵ هزار تومان برای هر جلسه مشاوره دکتری روانشناسی تعیین کرده گفت: این رقم امکان دریافت مشاوره را از بخش وسیعی خانواده‌های استان سلب کرده است.

عباس صادق زاده روز پنجشنبه در دومین نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان با حضور استاندار کرمان افزود: با توجه به شرایط موجود باید در راستای ارائه خدمات مشاوره ای ارزان در جامعه تلاش شود و عطش جامعه و جوانان برای دریافت مشاوره و قیمت سنگین ساعات مشاوره را در تصمیم گیری ها لحاظ کرد.

وی اظهار داشت: در شرایط کرونا باید تلاش‌ها و اقدامات جوانان استان کرمان را برای ساخت سامانه مشاوره به کشور منعکس کرد و تمامی دستگاه های متولی خدمت مشاوره ارزان برای جوانان را در دستور کار خود قرار دهند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان گفت: با هم افزایی تمامی ارکان حاکمیتی و دستگاه های اجرایی الزام به انجام مشاوره باید پیش از ازدواج به صورت جدی دنبال شود.

وی بیان داشت: بخشی از خدمات بهزیستی، مشاوره ای و مهارت های زندگی است و استان در این زمینه اقدامات خوبی انجام داده و یکی از اقدامات اساسی ما الزام به انجام مشاوره پیش و حین ازدواج بوده که هنوز به نتیجه نرسیده و امیدواریم این اقدام در شرایط جدید به سرانجام برسد.

صادق زاده افزود: ایجاد مراکز جامع مهارت های زندگی به ویژه برای زوج ها ایجاد شده و در ۲ منطقه استان از جمله کرمان و جیرفت این مراکز به صورت مستقل هم اکنون فعالیت می کند.

وی اضافه کرد: مراکز مشاوره ای حضوری و مراکز غیرحضوری تلفنی و آنلاین بهزیستی مشاوره خوبی در اختیار جوانان قرار می دهند و آمادگی داریم در قالب زیرساخت ها و متناسب با هفته ازدواج در قالب تفاهم نامه مشخص آن را اجرا کنیم.

کد خبر 21196

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک