دریافت هزینه "خدمات فضای مجازی" توسط مهدهای کودک غیرقانونی است

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: دریافت هزینه از سوی مهدهای کودک تحت عنوان خدمات فضای مجازی غیرقانونی است اما از سال آینده سرفصل جدیدی در این حوزه برای مهدهای کودک پیش‌بینی خواهد شد تا فعالیت خود را ادامه بدهند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، حبیب‌الله مسعودی فرید در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در ارتباط با آخرین وضعیت تعیین تکلیف شهریه‌های مهدهای کودک در سال جاری اظهار کرد: در این ارتباط درخواست برگزاری جلسه با سازمان حمایت مصرف کننده از سوی سازمان بهزیستی داده است و این جلسه این هفته برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: دو پیشنهاد از سوی سازمان بهزیستی برای تعیین شهریه‌های جدید مهدهای کودک در سال ۹۹ به سازمان حمایت از مصرف کننده و تولید کننده داده شده است به این ترتیب که شهریه مهدهای کودک بر اساس نرخ تورم و یا هزینه تمام شده در مهدهای کودک مشخص شود که البته پیشنهاد دومی بیشتر مهد نظر سازمان است و اصرار ما بر این است که شهریه‌ها براساس هزینه‌های تمام شده در هر استان و شهرستان مشخص شود.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: پیش‌بینی می‌شود با برگزاری جلسه سازمان بهزیستی با سازمان حمایت مصرف کننده؛ شهریه‌های مهدهای کودک در سال جاری مشخص و برای تأیید به ستاد تنظیم بازار ابلاغ شود و پس از تأیید این ستاد برای اجرا به سازمان بهزیستی ابلاغ خواهد شد.

وی گفت: برهمین اساس در حال حاضر شهریه مهدهای کودک براساس نرخ سال گذشته است و مهدها موظف به رعایت قوانین و مقررات در این زمینه هستند.

فرید همچنین درباره تعطیلی مهدهای کودک در ایام کرونا گفت: هر ساله  در ایام تابستان میزان حضور کودکان در مهدهای کودک کاهش می‌یابد و در واقع تعدادی از کودکانی که مادران آنها شاغل هستند در مهدهای کودک سپرده می‌شود و هم اکنون برخی از مهدهای کودک به دلیل کرونا تعطیلی موقت داشتند که پس از عبور از این شرایط مجدداً فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور همچنین در ارتباط با فعالیت مهدهای کودک در شبکه‌های اجتماعی و به صورت مجازی گفت: مهدها  نباید هزینه‌ای را  بابت این خدمات دریافت کنند و دریافت پول در این زمینه غیرقانونی است اما از سال آینده سرفصل جدیدی در این حوزه برای مهدهای کودک پیش‌بینی خواهد شد تا فعالیت خود را ادامه بدهند.

وی همچنین در ارتباط با آخرین وضعیت اجرای طرح جمع‌آوری و ساماندهی کودکان کار و خیابانی گفت: این طرح هم اکنون در استان تهران در حال اجراست و یکی از سیاستها در این طرح این است که به صورت ضربتی عمل نشود و ظرفیت مراکز برای پذیرش کودکان کار و خیابانی کاهش داده‌ شده است.

فرید ضمن تأکید بر رعایت مسائل بهداشتی و فاصله‌گذاری در فرآیند جمع‌آوری و ساماندهی کودکان کار و خیابانی گفت: تمرکز در این زمینه توانمندسازی خانواده‌ها است و بر همین اساس برنامه‌های خوبی پیش‌بینی شده است.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا بیش از ۱۰۰ هزار بسته بهداشتی شامل ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی در بین کودکان کار و خیابانی و خانواده‌های آنها توزیع شده است که سهم شهر تهران ۴۰ درصد از این بسته‌ها بوده است.

وی همچنین در ارتباط با فعالیت نیروهای اوژانس اجتماعی گفت: در این زمینه نیز طبق بخشنامه‌ای که به استانها داده شده است قراردادها با نیروهای جدید منعقد شده است و حقوق آنها نیز براساس حقوق سال گذشته پرداخت شده و به زودی مابه‌التفاوت حقوق آنها پرداخت خواهد شد.

کد خبر 21042

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =