hoomanian

سرپرست بهزیستی استان یزد گفت: ۷۵ درصد بودجه بهزیستی را در حوزه توانبخشی ذکر کرد.


نادر هومنیان در جلسه شورای اداری بهزیستی استان یزد گفت: یکی از وظایف بهزیستی پیگیری و اجرایی شدن قانون جامع معلولین است و برای اجرایی شدن آن نیاز به بسیج همگانی کلیه دستگاههای استان است.
وی با اشاره به تاریخچه تاسیس بهزیستی در سال ۵۹ توسط شهید دکتر فیاض بخش گفت: در بهزیستی ۱۹۰ فعالیت در ۵ معاونت در حال انجام است.
نادر هومنیان با تقسیم فعالیتهای بهزیستی به دو دسته گفت:  یک دسته فعالیتهایی است که به جامعه هدف اختصاص دارد و بیشتر در زمینه توانبخشی و اجتماعی است.
وی افزود: بخش دوم فعالیت ها عموم مردم را در بر می گیرد که در حوزه پیشگیری است.
هومنیان دامنه خدمات و فعالیت های حوزه پیشگیری را کل جامعه دانست گفت: متأسفانه اعتبارات این حوزه کم است.


سرپرست بهزیستی استان یزد با اشاره به افزایش آسیب های اجتماعی در استان گفت: باید طرح جامع کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی تدوین و به دستگاه های استان جهت اجرا ارائه شود.
وی بر توجه به ظرفیت مشارکت استان تاکید کرد و گفت: شورای مشارکتهای استان در سالهای گذشته قوی نبوده و باید در دستور کار قرار گرفته و به طور ویژه مورد توجه قرار گیرد.
هومنیان تعداد موسسات تحت نظارت بهزیستی را هزار موسسه عنوان کرد و گفت: ۹۹درصد فعالیتهای بهزیستی به بخش غیردولتی واگذار شده است و متوسط ۳ هزار نفر پرسنل در این حوزه مشغول به کار هستند.
وی بر مناسب سازی اماکن عمومی شهر جهانی یزد ویژه سالمندان و معلولین تاکید کرد و گفت: بسیاری از توریستهایی که به شهر یزد می آیند سالمندان هستند لذا مناسب سازی باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
جلسه شورای اداری بهزیستی استان یزد با حضور ترحمی؛ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، خامسی؛ مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، ریاحی؛ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به مناسبت هفته بهزیستی برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.