dr tarahomi

بهزیستی با طیف گسترده و متنوعی از آسیب های اجتماعی مواجه است که کار کردن در این عرصه را سخت می کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان یزد با بیان این مطلب در شورای اداری بهزیستی استان یزد به مناسبت هفته بهزیستی گفت: آسیب های اجتماعی یک زنجیره به هم پیوسته ای است که هم علت است و هم معلول.
احمد ترحمی پیشگیری و فرهنگ سازی را در حوزه آسیب های اجتماعی مهم دانست و گفت: هرچقدر در حوزه پیشگیری تلاش شود و بودجه گذاشته شود باز هم کم است.
وی با اشاره به اعتیاد و آسیب های غیر قابل جبران ناشی از آن به فرد، خانواده و جامعه گفت: باید تلاش نمود طیف وسیعی که معتاد نیستند را نیز حفظ کرد که به این سمت نروند.


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان یزد خطاب به رؤسای بهزیستی شهرستانهای استان گفت: فلسفه وجودی ما به خاطر وجود شما مدیران شهرستانی است و در اصل ما اینجا هستیم تا مشکلات شهرستان ها را برطرف کنیم به خصوص مناطق کمتر توسعه یافته و دور افتاده که کمتر دیده شده اند و محروم تر هستند.
وی با اشاره به این نکته که بحث اتباع خارجی ظرافت خاصی دارد و به نوعی راه رفتن روی لبه تیغ است عنوان کرد: خدمت رسانی ملیّت، جنس، نژاد، دین و شهر و دیار نمی شناسد و در حقوق شهروندی همه یکسان و برابر هستند.


ترحمی افزود: یکی از مشکلات ما ارائه آمار غیریکنواخت است در حالی که ارائه آمار واقعی قبل از این که آینه عملکرد ما باشد آینه واقعیت جامعه است.
وی خاطرنشان کرد: اگر زنگ خطر آسیب های اجتماعی به صدا درآید همه را درگیر می کند و اکنون این زنگ خطر در جامعه ما به صدا درآمده و زیر پوست شهر وجود دارد و اگر فکری به حال این آسیب ها نشود این زنجیره به هم پیوسته کل جامعه را در بر می گیرد.
وی در پایان یادآور شد؛ علی رغم مشکلات و تنگناهای مالی دولت، خوشبختانه خیّرین ما دارای ظرفیّت های بالایی هستند که باید خیّرین را به سمت فعالیت هایی بهزیستی و آسیب های اجتماعی موجود در جامعه سوق داد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.