dr ekhtiari 2

همزمان با گرامیداشت هفته بهزیستی؛ مرکز روزانه آموزشی، توانبخشی بیماران روانی مزمن شاد آفرید با حضور دکتر اختیاری؛ نماینده زرتشتیان ایران در مجلس شورای اسلامی، سپنتا نیکنام؛ عضو شورای شهر یزد، نادر هومنیان؛ سرپرست بهزیستی استان یزد افتتاح شد

در مراسم افتتاح این مرکز سرپرست بهزیستی استان یزد طی سخنانی گفت: این مرکز شصت و هفتمین مرکز روزانه بهزیستی در استان یزد است که امروز افتتاح شد.
نادر هومنیان با اشاره به تاریخ تاسیس بهزیستی در سال 59 گفت: بهزیستی از تلفیق 16 نهاد و مؤسسه تأسیس و در حال حاضر 190 فعالیت بر عهده این سازمان است.
 وی با اشاره به اعتبار پایین بهزیستی در خدمت رسانی به جامعه هدف گفت: متأسفانه رویکردی که در بدنه هیأت دولت است در راستای افزایش این اعتبار نیست.
وی تکالیف اجتماعی صنایع در حوزه مسائل اجتماعی را یادآور شد و خواست که این مسئولیت در راستای کاهش آسیب های اجتماعی انجام شود.
سرپرست بهزیستی استان یزد بر مناسب سازی فضاهای شهری در یزد به عنوان شهر جهانی تاکید کرد و گفت: با همکاری دستگاههای مرتبط بویژه شهرداری باید تلاش کنیم استان یزد را به عنوان شهر بدون مانع برای سالمندان و معلولین در کشور معرفی کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.