تسهیلات ۳۵ میلیونی بلاعوض برای مسکن خانوار تحت پوشش بهزیستی

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: درباره موضوع مسکن خانوار تحت پوشش، بهزیستی تفاهم‌نامه‌ای با بنیاد مسکن دارد که براساس این تفاهم‌نامه ۲۵ میلیون تومان بنیاد مسکن و ۱۰ میلیون تومان نیز بهزیستی به صورت بلاعوض برای ساخت مسکن اعطا می‌کند.

بهزاد ستاری، مدیرکل بهزیستی استان اردبیل اظهار کرد: طی سال گذشته ۲۱۶ هزار و ۵۸۴ نفر در استان اردبیل از خدمات بهزیستی در زمینه‌های پیشگیری، مشاوره، توان‌بخشی و خدمات اجتماعی بهره‌مند شدند.
وی افزود: تعداد مددجویان اصلی تحت پوشش بهزیستی در استان اردبیل ۳۳ هزار و ۵۱۶ نفر است.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل با اشاره به مراکز ارائه دهنده خدمات بهزیستی ادامه داد: در سطح استان ۱۱۳ مرکز خدمات مشاوره و مددکاری اجتماعی، ۴۱ مرکز خدمات پیشگیری از معلولیت، ۲۶ کلینیک توان‌بخشی، ۱۲ مرکز آسیب‌های اجتماعی و ۱۲ مرکز فوریت‌های اجتماعی فعال بوده و به مردم خدمات ارائه می‌دهند.
ستاری بیان کرد: درباره موضوع مسکن خانوار تحت پوشش، بهزیستی تفاهم‌نامه‌ای با بنیاد مسکن دارد که براساس این تفاهم‌نامه ۲۵ میلیون تومان بنیاد مسکن و ۱۰ میلیون تومان نیز بهزیستی به صورت بلاعوض برای ساخت مسکن اعطا می‌کند که اگر سهم سازمان بهزیستی با طرح در مجلس به ۲۰ میلیون تومان افزایش یابد، کمک بیشتری به خانوار نیازمند می‌شود.
وی با بیان این‌که در سطح استان اردبیل ۳۹۰ نفر از بیمه کارفرمایی بهره‌مند هستند، تصریح کرد: با به‌کارگیری معلولین یا زنان سرپرست خانوار، بهزیستی موظف به پرداخت بیمه این افراد به مدت ۵ سال است که اگر این ۵ سال به ۱۰ سال افزایش یابد، هم شاهد به‌کارگیری بیشتر این افراد در مشاغل مختلف خواهیم بود و هم می‌توانند از بیمه بازنشستگی بهره‌مند شوند.
مدیرکل بهزیستی استان اردبیل اظهار کرد: شهرستان خلخال نیازمند ایجاد مرکز مشاوره ژنتیک بوده که اقدامات لازم ازسوی بهزیستی انجام شده و عملا هیچ‌گونه مشکلی برای ایجاد این مرکز نداریم و تنها مشکل، نبود پزشک در این مرکز است که در صورت معرفی پزشک علاقه‌مند از سوی دانشگاه علوم پزشکی، این مرکز ایجاد و فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
ستاری گفت: در سال‌جاری به احتمال زیاد ۵ مجتمع خدمات بهزیستی با عنوان مثبت زندگی و ۵ مرکز روان‌شناختی در شهرستان خلخال و ۲ مجتمع خدمات بهزیستی و یک مرکز روان‌شناختی در شهرستان کوثر ایجاد می‌شود و درخصوص اشتغال در خلخال و کوثر نیز به ترتیب ۲۷ و ۱۹ مورد را امسال در دستور کار داریم.

کد خبر 20940

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک