dr ekhtiari

یزد جایگاه خوبی از نظر بهزیستی و خدمت رسانی دارد و این مهم نشان از توان بالای یزد و بهزیستی است.

دکتر اختیاری؛ نماینده زرتشتیان ایران در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب در مراسم افتتاح  مرکز روزانه آموزشی، توانبخشی بیماران روانی مزمن شاد آفرید گفت: این مرکز برای خدمت دهی به گروهی ارزشمند از ایرانیان راه اندازی شده است.
وی بودجه بهزیستی را یک هزارم بودجه جاری کشور ذکر کرد و گفت: این بودجه باید 2.5 تا 3درصد باشد که بتواند خدمت رسانی انجام دهد.
دکتر اختیاری افزود: بودجه ها باید از کانال سازمانهای شناسنامه داری مثل بهزیستی که عملکرد و ساختار آنها مشخص است برود و امیدواریم در مجلس برای این موضوع به نتیجه خوبی برسیم.
نماینده زرتشتیان ایران در مجلس شورای اسلامی خدمت رسانی به بیماران روانی مزمن را سخت و شیرین دانست و گفت: این خدمت رسانی سخت است چون با گروه خاصی در ارتباط هستید و شیرین است از این جهت که تأثیر خدمات خود را بر فرد و جامعه می بینید.
وی در پایان گفت: از بهزیستی می خواهم به این مراکز کمک کند تا بتوانند خدمت کنند.
گفتنی است؛ مرکز روزانه آموزشی، توانبخشی بیماران روانی مزمن شاد آفرید به مناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی با حضور سپنتا نیکنام؛ عضو شورای شهر یزد، نادر هومنیان؛ سرپرست بهزیستی و جمعی از مسئولین و شهروندان زرتشتی یزد افتتاح شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.