در دیدار رئیس سازمان بهزیستی کشور با حاج محمدی مطرح شد: بررسی زمینه همکاری های مشترک برای کاهش آسیب های اجتماعی

دکتر قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور با حضور در محل سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با حاج محمدی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، حاج محمدی در این دیدار با اشاره به ظرفیت های موجود برای توسعه همکاری ها گفت: سازمان زندان ها و سازمان بهزیستی دارای ماموریت های مشترکی هستند که با هدف حمایت از خانواده های آسیب دیده و همچنین کاهش جرم در جامعه می توانند همکاری های خوبی باهم داشته باشند.

رئیس سازمان زندان ها افزود: ریشه بسیاری از جرائم در مشکلات اقتصادی و اجتماعی است و اگر امروز به وضعیت زندانیان رسیدگی ویژه نکنیم در آینده دچار خسران بیشتری خواهیم شد.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به وضعیت خانواده زندانیان خواستار همکاری بیشتر سازمان بهزیستی کشور در این زمینه شد.

حاج محمدی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: هر چند در دوره جدید مدیریتی بر انجام فعالیت های فرهنگی در زندان ها تاکید بیشتری می شود اما این به آن معنا نیست که از سایر بخش ها غفلت کنیم و یا فعالیت های دیگر کم رنگ تر بشود.

وی گفت: سازمان زندان ها و سازمان بهزیستی کشور دارای جامعه هدف های مشترک هستند که می توانند همپوشانی خوبی در خصوص برخی فعالیت ها و خدمات در جامعه داشته باشند. رئیس سازمان بهزیستی کشور نیز گفت: موضوع آسیب های اجتماعی که یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری«مدظله العالی» می باشد دارای ابعاد زیادی است که بخش های مختلف جامعه را در بر گرفته است.

وی با اشاره به اینکه برخی از این آسیب ها با اعمال مجرمانه همراه است اظهار داشت: با توجه به سیاست های جدید قوه قضائیه در برخورد با مفاسد و جرائم که موجب امیدآفرینی زیادی در جامعه گردیده است امیدواریم با توسعه همکاری های مشترک بتوانیم زمینه های بروز این آسیب ها را از بین ببریم. قبادی دانا در این جلسه بر آمادگی سازمان بهزیستی کشور برای انعقاد تفاهم نامه همکاری های مشترک در زمینه های تخصصی تاکید نمود. در پایان مقرر شد پیش نویس تفاهم نامه همکاری توسط کارگروه مشترک تنظیم شود. 

کد خبر 20822

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

خدمات الکترونیک