خانواده

در ششمین روز از هفته بهزیستی و با حضور مسئولین در شهرستان شاهرود افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان سمنان همزمان با ششمین روز از هفته بهزیستی در  افتتاح اولین مرکز رفاه کودک و خانواده در شهرستان شاهرود  علیرضا ایزدپور مدیرکل بهزیستی استان سمنان، خانم ایمانی معاون پیشگیری و خانم امیر جان معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان سمنان با همراهی مهندس قندالی  ریاست سازمان امور عشایر کشور، سید حسن حسینی نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی، محمد کرم محمدی  فرماندار شهرستان شاهرود، حجت الاسلام والمسلمین شکری مدیرکل سازمان تبلیغات استان و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی حضور داشتند.

هدف کلی از تأسیس و راه اندازی مرکز رفاه کودک و خانواده، فراهم آوردن خدمات مراقبتی و پرورشی برای کودکان در راستای تحکیم بنیان خانواده می باشد و فعالیتهایی نظیر مراقبت روزانه، انجام تکالیف مدرسه، مددکاری اجتماعی، مشاوره و راهنمایی، اردوهای فرهنگی تفریحی، فعالیتهای فوق برنامه و دوره ها و جلسات آموزشی ویژه خانواده ها انجام می شود.

افتتاح مرکز مشاوره اجتماعی نیک پندار تحت نظارت اداره بهزیستی شهرستان شاهرود با حضور  مدیر کل بهزیستی استان سمنان، معاونین اجتماعی و پیشگیری رئیس اداره بهزیستی شهرستان شاهرود در جهت خدمات مشاوره فردی و یکی دیگر از برنامه های افتتاحیه اداره کل بهزیستی استان سمنان در شهرستان شاهرود است.

 

 

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.