خیاطی

تقویت کارکردهای خانواده با تقویت گروههای همیار محقق می شود.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان سمنان  در ششمین روز از هفته بهزیستی  افتتاح گروه همیار خیاطی (طرح اشتغال زایی) با حضور مدیر کل، معاون اجتماعی و توسعه پیشگیری اداره کل بهزیستی استان با همراهی رئیس دادگستری و دادستان شهرستان دامغان ،رئیس اداره بهزیستی شهرستان دامغان و جمعی از مدیران شهرستان افتتاح گردید.

گروه همیار خیاطی زنان یکی از طرح های اشتغال و توانمندسازی زنان تحت حمایت اداره کل بهزیستی استان سمنان است که با تلاش و کارآفرینی ۳ نفر از بانوان فعال سرپرست خانوار در عرصه اشتغال افتتاح شد.

علیرضا ایزدپور مدیر کل بهزیستی استان سمنان با حضور در این مراسم از زحمات و تلاشهای معاونت امور اجتماعی در افتتاح گروه همیار تقدیر و تشکر کرد و اظهار داشت:

در راستای تحقق بخشیدن به اهداف عالیه سازمان در جهت برپایی عدالت اجتماعی و پاسداری از کیان خانواده و فراهم نمودن زمینه های استقلال و خودکفایی اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و آموزشی و در نهایت توانمند نمودن خانواده های نیازمند حوزه امور اجتماعی  با دارابودن دفاتر مختلف خدمات  ارائه می نماید.

ایزدپور گفت: توسعه و تقویت گروه های همیار به منظور ارتقاءی کفیت زندگی زنان از عوامل موثر در تقویت کارگردهای خانواده و بانوان تحت حمایت اداره کل بهزیستی استان سمنان می باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.