واگذاری22 واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی یزد همزمان با سراسر کشور

همزمان با چهلمین سال تاسیس بهزیستی و در دومین روز از گرامیداشت این هفته 22 واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی یزد همزمان با سراسر کشور به صورت ویدئوکنفرانس به بهره برداری رسید و تحویل متقاضیان شد.

مدیرکل بهزیستی استان یزد در آیین واگذاری مسکن معلولین و مددجویان تحت پوشش بهزیستی گفت: در سراسر کشور دو هزار و 100 خانه ساخته شده یا تکمیل شده توسط بهزیستی به مددجویان تحویل داده می‌شود که سهم استان یزد 22 واحد است که صبح امروز آیین واگذاری این واحدها از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد.

 علی محمد عطابخش در خصوص کمکهای بهزیستی در ساخت مسکن معلولین و مددجویان تحت پوشش گفت: بهزیستی بسته به شرایط معلول در سه قالب کمک بلاعوض باتوجه به نوع معلولیت و ساکن شهر و روستا بودن، تسهیلات کم بهره در روستاها تا 50درصد و هزینه انشعاب آب و برق و گاز که طبق ماده 19 قانون جامع معلولین از پرداخت آن معاف هستند.

وی همچنین با اشاره به 380 خانواده معلول فاقد مسکن در استان گفت: سال 99 تامین مسکن این گروه از معلولین توسط بهزیستی پیگیری می شود و امیدواریم تا پایان سال صاحبخانه شوند.

مدیرکل بهزیستی استان یزد افزود:  سازمان بهزیستی برای خانواده‌های ۲معلول روستایی تا سقف ۳۶۰ میلیون ریال، خانواده‌های دارای ۲ معلول شهری تا سقف ۶۰۰ میلیون ریال و برای سایر معلولان و مددجویان زیرپوشش کمک بلاعوض تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال برای ساخت مسکن در نظر گرفته است.


کد خبر 19851

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک