شورا

در ۴ سال اخیر بیش از ۲۵درصدی پرسنل بهزیستی استان سمنان کاهش یافته است.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان سمنان  علیرضا ایزدپور مدیر کل بهزیستی استان سمنان در شورای اداری این اداره کل که با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان برگزار شد اظهار داشت : بیش از ۲۰۰ کودک در مراکز شبانه‌روزی تحت نظارت بهزیستی استان سمنان نگهداری می شوند و  به صورت شبانه‌روزی از سوی این سازمان خدمات دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به گستردگی خدمات در بهزیستی تصریح کرد: در مجموع بیش از ۲۵ هزار نفر در استان به‌صورت مستقیم از خدمات سازمان بهزیستی بهره‌مند هستند.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان از ارائه خدمات از سوی این نهاد حمایتی در شهرستان‌های هشت‌گانه استان خبر داد و اضافه کرد: بیشترین مدد جویان استان در شاهرود و دامغان ساکن هستند.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان ضمن تبریک هفته بهزیستی از برگزاری ۳۰ عنوان برنامه به این مناسبت خبر داد و افزود: همزمان با هفته بهزیستی ۱۲ طرح در استان با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به فعالیت مراکز تحت ‌نظر این اداره کل در استان گفت: در حال حاضر ۳۴۲ مرکز ارائه خدمات تحت نظارت بهزیستی در سطح استان فعالیت دارند. 

ایزدپور از کاهش کارکنان این اداره کل در چهار سال گذشته خبر داد و گفت: کارکنان بهزیستی در استان سمنان از ۴۵۰ نفر در سال ۹۴ به ۳۱۸ نفر در سال ۹۸ رسیدند.

وی همچنین با اشاره به لزوم پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از پیش‌بینی تمهیداتی در همین راستا خبر داد و افزود: تمام خدمات حوزه پیشگیری بهزیستی استان در راستای کاهش میزان طلاق و آسیب‌های اجتماعی و خانواده است.

مدیرکل بهزیستی استان ادامه داد: طرح‌های "ماد " و "مانا" با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی با مشارکت آموزش و پرورش در حال انجام است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.