راه حل بهزیستی برای جلوگیری از به دنیا آمدن نوزادان با نقص‌های ژنتیکی

به گفته مدیر کل بهزیستی استان تهران، در کشور ما ازدواج‌های فامیلی بسیاری صورت می‌گیرد که این مسئله باعث افزایش بیماری‌های ژنتیکی در نوزدان می‌شود. به همین منظور بر اساس مصوبات جدید، برای جلوگیری از به دنیا آمدن نوزادان با نقص‌های ژنتیکی این آزمایش‌ها انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران؛ امین شاهرخی  گفت: مهم‌ترین هدف سازمان بهزیستی، به زیستن افراد است. برای رسیدن به این هدف باید افراد سالمی وارد جامعه بشوند بنابراین در معاونت پیشگیری این سازمان، برای تولد نوزادین سالم اقداماتی انجام می‌شود.

وی افزود: برگزاری جلسات مشاوره و انجام آزمایش‌های ژنتیکی در خانواده‌هایی که قصد بچه دار شدن دارند، از جمله اقداماتی است که توسط بهزیستی برای افراد قبل از به دنیا آمدن انجام می‌شود.

مدیر کل بهزیستی استان تهران ادامه داد: در کشور ما ازدواج‌های فامیلی بسیاری صورت می‌گیرد که این مسئله باعث افزایش بیماری‌های ژنتیکی در نوزدان می‌شود. به همین منظور بر اساس مصوبات جدید، برای جلوگیری از به دنیا آمدن نوزادان با نقص‌های ژنتیکی این آزمایش‌ها انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: در مراکز ما با انجام دادن این آزمایش ها، از به دنیا آمدن نوزادان معلول و بیمار جلوگیری می‌شود.

شاهرخی درباره بیماری‌های شایع گفت: برخی بیماری‌ها مانند کاهش شنوایی، تنبلی چشم و اختلال گفتار نیز از قبل قابل پیشگیری هستند؛ بنابراین ما با انجام غربالگری‌های به هنگام، از ناشنوایی، نابینایی و صحبت نکردن جلوگیری می‌کنیم.

وی افزود: این بیماری‌ها علاوه بر خود فرد و خانواده اش، هزینه‌ها و خسارات زیادی بر جامعه تحمیل می‌کند؛ بنابراین انجام به موقع این آزمایش‌ها باعث می‌شود افراد اسیب کمتری در آینده تجربه کنند.

کد خبر 19024

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

دسترسی سریع به سامانه ها