خبر

ارائه خدمات مشاوره ژنتیک با اولویت مناطق محروم و روستایی

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان سمنان رئیس اداره بهزیستی شهرستان میامی در مصاحبه خبری به مناسبت هفته بهزیستی عنوان نمود.

سید عیسی جلالی در مصاحبه خبری ضمن تبریک به مناسبت هفته بهزیستی گزارشی از عملکرد اداره بهزیستی شهرستان میامی ارائه داد و بیان داشت:با عنایت به وجود 750 نفر مددجو در حوزه توانبخشی تحت نظارت این اداره تلاش ها در جهت مناسب سازی و تغییر مبلمان شهری ، درفضاهای اداری  برخی دستگاههای اجرایی موثر واقع شده است.

جلالی ادامه داد در حوزه چند قلویی تا کنون 53 فرزند از خدمات حمایتی اداره بهزیستی شهرستان در سال 97 برخوردار بودند.

ایشان از برنامه های هفته بهزیستی افتتاح موسسه ابن یمین فریومدی در بخش ارائه خدمات توانبخشی و اجتماعی به ساکنین روستاهای بخش مرکز در هفته بهزیستی خبر داد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان میامی در پایان از دیگر خدمات ارزنده سازمان بهزیستی شروع خدمات مشاوره ژنتیک از روستاها و مناطق محروم این شهرستان خبر داد و بیان داشت: طی تفاهم نامه با اداره بیمه عشایر افراد نیازمند از خدمات مشاوره ژنتیک رایگان برخوردار می شوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.