کد خبر: 1874
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۷
افتتاح واحد تولیدی تالش

معاون توانبخشی بهزیستی گیلان گفت : هنگامی که نقصی در وضعیت جسمی یک فرد رخ می‌دهد باید او را توانمند کرده و به چرخه اقتصاد بازگردانیم که این کار از طریق تأمین استانداردها در زمینه خدمات این نهاد صورت خواهد پذیرفت.

یک واحد کارگاه تولیدی حمایت خیر اندیشه تالش ویژه معلولین با حضور معاون امور توانبخشی بهزیستی گیلان آقای تکاملی و ریاست بهزیستی تالش آقای صحبت زاده و کارشناسان استانی و شهرستانی حوزه توانبخشی افتتاح شد

معاون امور توانبخشی بهزیستی گیلان در این آیین با بیان اینکه در زمینه توانبخشی آموزش‌های لازم را برای جامعه هدف دنبال می‌کند گفت: بر اساس سیاست ‌های این نهاد خدمت‌رسان، معلولان با توجه به علایق خود می‌توانند آموزش‌های حرفه‌ای را فرا بگیرند و به چرخه عادی در جامعه بازگردند.
وی با تأکید بر اینکه ایجاد استانداردهای خدمات‌رسانی و توانمندسازی معلولان موجب پویایی در جامعه هدف در کنار سایر شهروندان خواهد شد اظهار داشت: هنگامی که نقصی در وضعیت جسمی یک فرد رخ می‌دهد باید او را توانمند کرده و به چرخه اقتصاد بازگردانیم که این کار از طریق تأمین استانداردها در زمینه خدمات این نهاد صورت خواهد پذیرفت.
تکاملی  توجه و رسیدگی به مقوله توان‌بخشی و توانمندسازی را از حقوق اولیه معلولان برشمرد و تصریح کرد: توان‌بخشی یک معلول جسمی در زمانی که به جامعه بازگشت کند و زندگی عادی خود را سپری کند موجب رونق اجتماع در حوزه اقتصاد خواهد شد و نوعی توسعه را به همراه دارد.
رئیس بهزیستی شهرستان تالش اظهار داشت: این کارگاه تولیدی حمایتی با هدف بازتوانی و استقلال اقتصادی و اجتماعی و حمایت از اشتغال30 نفر معلولین بهزیستی شهرستان در حرفه های تولید لباس ، عروسک و ... راه اندازی و افتتاح شد .
صحبت زاده افزود: خودکفایی و توانمند کردن معلولین، رساندن آنها به استقلال اقتصادی و ورود این افراد از چرخه جامعه معلولین در جامعه از جمله اهداف نهایی راه اندازی چنین مراکزی است و راه اندازی خط تولید برای مددجویان می تواند توانایی های آنها و حضور شان در جامعه را نشان دهد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.