کد خبر: 1873
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۹
cbr

بوشهر | هم زمان باهفته بهزیستی گارگاه آموزشی تامین مالی خرد در برنامه CBR با حضور کارشناسان توانبخشی شهرستانها وتسهیلگران مجری برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه درروز های 25 و26 تیرماه در سالن آموزش بهزیستی استان برگزار گردید.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان بوشهر معاون توانبخشی بهزیستی استان  گفت : تأمین مالی خرد برنامه ای است که از طریق وام‌های بسیار کوچک بستر خوداشتغالی مردم بسیار فقیر( معلول تحت پوشش) را آماده

می سازد. 

سهیلا اشجع افزود :ارائه این خدمات شیوه مناسبی برای حمایت وتوانمند سازی افراد داری معلولیت وخانواده های آنها و شکستن چرخه منفی بین فقر ومعلولیت است. 

وی عنوان کرد : در این دوره آموزشی کارشناسان وتسهیلگران برنامهCBR با اصول و مفاهیم تامین مالی خرد در برنامه‌ CBR آشنایی لازم پیدا می کنند.

لازم به ذکر است در سال ۹۷ این برنامه در ۳۵۲ روستا باجمعیت ۳۲۵۴۹۵ نفر اجرا و ۸۹۸۲ نفر شناسایی و از برنامه CBR بهره مند شده اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.