نشست شورای شهر

دکتر حسین نحوی نژاد مدیرکل بهزیستی گیلان در این نشست گفت : باید تلاش کنیم تا سنت‌ها و هویت شهر رشت را دوباره احیا شود و حس تعلق را در مردم بالا ببریم ، بایستی نگاه فرهنگی ما را به مقوله محرومین جامعه عوض کنیم

نشست کارگروه تخصصی با حضور مدیرکل بهزیستی استان گیلان دکتر حسین نحوی نژاد اعضای شورای شهر آقایان دکتر رمضانپور ، عاقل منش ، علیپور و خانم شیرزاد ، مشاور اجرایی بهزیستی استان سید مهدی خدمت بین دانا ، ریاست بهزیستی رشت خانم دکتر ییلاق بیگی و نمایندگانی از ادارات و نهادها به مناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی در شورای شهر رشت برگزار شد .

دکتر حسین نحوی نژاد مدیرکل بهزیستی گیلان در این نشست گفت : باید تلاش کنیم تا سنت‌ها و هویت شهر رشت را دوباره احیا شود و حس تعلق را در مردم بالا ببریم ، بایستی نگاه فرهنگی ما را به مقوله محرومین جامعه عوض کنیم در تمام دنیا مدیریت شهری یکپارچه است باید زمینه ها را برای همکاری همه جانبه با کلیه سازمان ها آماده کنیم  .

وی افزود : امروزه اورژانس اجتماعی (123) یک ظرفیت است باید در کنار شهرداری قرار بگیرد ، برای ارائه خدمات در حوزه اجتماعی و خدمات شهری شهرداری می توانیم همکاری خوبی داشته باشیم در جهت آگاه سازی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی . زیرا آسیب های اجتماعی یک شبه ایجاد نمی شوند آسیب های اجتماعی یک کوه یخی است و مقدمه ای دارد. امروزه ( ماشین قسطی، جاده غیر استاندارد و ... ) همه به عنوان آسیب اجتماعی محسوب می شوند .

دکتر حسین نحوی نژاد عنوان کرد : در حال حاضر ۴۶ هزار خانوار دارای معلول تحت حمایت سازمان بهزیستی هستند و بیش از ۱۸ هزار خانوار بی سرپرست به صورت مستقیم تحت پوشش ما هستند ، در شهر رشت بیش از ۶ هزار خانوار به صورت مستقیم از خدمات سازمان بهزیستی ( دریافت مستمری ، وام اشتغال ، حمایت تحصیلی فرزندان و ... ) در حال استفاده هستند  ، دارای ۲۳ کمپ ترک اعتیاد برای افراد داوطلب در شهر رشت هستیم  و  از سال گذشته معتادین متجاهر هم به ما اضافه شده است .

ایشان افزودند : باید با همکاری هم بسیاری از مشکلات را حل کنیم و شرایطی را فراهم کنیم در جهت ایجاد نشاط شهروندان با استفاده از ظرفیت ها.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.