esf43

معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور در مراسم افتتاح مراکز مشاوره «حال خوب» و «بینش» کاشان از آموزش های پیش از ازدواج به عنوان گام اساسی در پیشگیری از طلاق نام برد.

به گزارش روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان کاشان، «مجید رضازاده» معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور در مراسم افتتاح مراکز مشاوره «حال خوب» و «بینش» کاشان، گفت: امروز با وجود اینکه مداخلات تخصصی در بحث طلاق  در کاهش این آسیب اجتماعی نقشی تاثیرگذار دارد؛ اما باید پذیرفت که برای تحکیم بنیان خانواده باید به جای آموزش های تئوری صرف که معمولا به تغییر نگرش و رفتار منجر نمی شود، بر آموزش هایی تاکید کرد که نه تنها بر تغییر نگرش تاکید دارد، بلکه منجر به تغییر رفتار می شود.

معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور، افزود: بهزیستی در چند سال اخیر با تاکید بر چنین آموزش هایی در قالب برنامه های آموزش های مهارت آموزی، فرزند پروری، پیش از ازداوج و خانواده در گروه های کوچک؛ نقش بی بدیلی در کاهش آسیب های اجتماعی و افزایش سلامت روانی جامعه ایفا کرده است.

وی در پایان عنوان کرد: گسترش مراکز مشاوره تخصصی در طی چند سال اخیر با استفاده از پتانسیل روان شناسان و مشاوران متخصص هم نقش تاثیر گذاری در کاهش و مدیریت آسیب های اجتماعی بویژه طلاق داشته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.