ggggg

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی گفت: در سال گذشته حدود 90 میلیارد تومان اعتبارات مردمی داشتیم که به‌نسبت پارسال نزدیک به 17 درصد رشد داشتیم.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی خراسان رضوی حمیدرضا پوریوسف شامگاه دوشنبه در نشست خبری تجلیل از خیرین برگزیده کشور گفت: خانواده‌های دارای دو معلول یا بیشتر خانواده‌هایی هستند که بیشترین مشکلات را در زمینه اسکان و در اختیار گرفتن مسکن دارند. در سال 94، وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهزیستی تفاهم‌نامه‌ای را با بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن و وزارت راه و شهرسازی به امضا رساندند که پس از نیازسنجی در آن کلیه خانوارهای بیش از 2 فرد معلول یا بیشتر شناسایی شدند که از آن زمان تعداد زیادی مسکن تحویل شد.
وی ادامه داد: همان‌طور که می‌دانید درآمد سازمان‌های دولتی در بهزیستی از سه منبع عمده شامل اعتبارات عمومی، درآمدهای اختصاصی و مشارکت‌های مردمی است. بنا به لایحه تاسیس سازمان بهزیستی کشور در 25 تیرماه سال 59، سازمان بهزیستی می‌تواند بخشی از اعتبارات خود را از مشارکت‌های مردمی تامین کند.
مدیرکل بهزیستی استان خراسان رضوی بیان کرد: در حال حاضر مددجویان نیازهای متعددی دارند منتها در روند توانمندسازی یکی از اقدامات ارزشمند تامین مسکن خانواده است به طوری که در دهک‌های پایین جامعه بیش از 70 درصد درآمد خانوار صرف مسکن می‌شود و ما می‌توانیم با حل مشکل مسکن گام مهمی در جهت افزایش کیفیت زندگی این افراد برداریم.
پوریوسف افزود: استان خراسان رضوی دومین استان بزرگ کشور از لحاظ تعداد معلولان و ممدجویان است و ما سعی داریم که این جامعه در این استان نیز شکل بگیرد.
وی تشریح کرد: ما در 4 سال اخیر، 518 واحد را به خانواده‌های دارای 2 معلول یا بیشتر اعطا کرده‌ایم همچنین از اوایل نهضت مسکن در سال 89 در استان حدود 10 هزار و 36 واحد چه به خانواده‌هایی با یک یا چند معلول چه دیگر نیازمندان واگذار شده است؛ همچنین در حال حاضر پنج هزار و 172 واحد در حال ساخت برای این گروه‌ها داریم.
مدیرکل بهزیستی استان خراسان رضوی افزود: در حوزه مشارکت‌های مردمی استان خراسان، استان ویژه‌ای‌ست. در سال گذشته حدود 90 میلیارد تومان اعتبارات مردمی داشتیم که به‌نسبت پارسال نزدیک به 17 درصد رشد داشتیم.
منبع: بهزیستی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.