2

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی از کسب رتبه نخست این اداره کل در بین ادارات بهزیستی کل کشور بر اساس ارزیابی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی آذربایجان شرقی ،محسن ارشد زاده در این دیدار که به مناسبت روز بهزیستی با حضور اعضای شورای معاونین برگزار شد؛افزود:همچنین بر اساس این ارزیابی ،اداره کل بهزیستی استان رتبه اول در بین ادارات کل تابعه وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در استان آذربایجان شرقی را کسب کرده است.

وی همچنین ابراز داشت :در سال گذشته این اداره کل 4280 مورد تسهیلگری و ایجاد اشتغال در زمینه ایجاد و تثبیت شغلی انجام داده است که پرداخت جبران کارایی به کارفرمای معلولان جهت پرداخت حقوق کامل به فرد دارای معلولیت یکی از این فعالیتها می باشد.

پرداخت 600/3 میلیارد تومان کمک بلاعوض و 11 میلیارد تومان تسهیلات کم بهره مسکن جهت تامین مسکن خانواده های دارای دو عضو معلول از نکات حائز اهمیت در سخنان مدیر کل بهزیستی استان در این دیدار بود.

استاندار آذربایجان شرقی نیز با اشاره به جایگاه والای خدمت به محرومان و معلولان در نزد پروردگار این امر را وظیفه ای دینی و اخلاقی دانسته و ابراز داشت:ارائه خدمت به این اقشار باید تا حد امکان تسهیل گردیده و هچنین کرامت انسانی افراد نیازمند حفظ شود.

در این مراسم از مدیرعامل سابق انجمن معلولین ضایعه نخاعی آذربایجان شرقی که هم اکنون در حوزه کارآفرینی فعالیت می نماید توسط استاندار آذربایجان شرقی تجلیل به عمل آمد.

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.