دكتر فريد

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: برای ارائه خدمات بهتر و حمایت از کودکان دارای معلولیت باید تغییر نگاه به کودکان معلول انجام و ذهن‌ها مناسب سازی شود.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران، حبیب الله مسعودی فرید در همایش تقدیر از دختران بهزیستی استان تهران که صبح امروز برگزار شد، گفت: فعالیت‌های سازمان بهزیستی در دو حیطه انجام می‌شود که یکی از آنها جایگاه دختران در روابط بین فردی و نقشی که در خانواده می‌خواهند ایفا کنند، است و همچنین نقش اجتماعی آنها که شامل تحصیلات و اشتغال و … می‌شود. در این زمینه‌ها بهزیستی برنامه‌های اساسی و راهبردهای کلی دارد که در جهت اجرایی شدن آنها با کمک مشاورین و متخصصین اقدام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برای مؤثر بودن نقش فردی و اجتماعی مددجویان باید مهارت اجتماعی آنها تقویت شود، گفت: همچنین باید موانع از سر راه این افراد برداشته شود تا توانمندی‌هایی که دارند عملیاتی شود.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: سازمان بهزیستی برای رشد همه جانبه دختران از زمان مهدکودک اقدامات لازم را انجام می‌دهد و از بچه‌هایی که ممکن است تحت شرایط خاص قرار داشته باشند مراقبت‌های ویژه ای صورت می‌گیرد.

فرید با تأکید بر اینکه رسیدگی به وضعیت دختران معلول نیز در دستور کار ما قرار دارد، افزود: مناسب سازی معابر و مسیر رفت و آمد یک وجه مناسب سازی است و موضوع دیگر این است که باید ذهن خود را مناسب سازی کنیم و این نگاهی که به معلولان هست، باید تغییر پیدا کند.

به گفته وی، تغییر نگاه می‌تواند در جهت اجرای بهتر سیاست‌ها و برنامه‌های ما مؤثر باشد.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه تغییر نگاه باید در نظام آموزشی و دانشگاهی مدنظر قرار گیرد، تصریح کرد: اگر حمایت‌ها و تسهیل گری های ما تداوم داشته باشد، برنامه‌هایی را که قصد داریم اجرا کنیم به صراحت نتیجه بهتری خواهد داشت.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.