جشنواره بهزیستی و رسانه ایلام

برگزیدگان نخستین جشنواره بهزیستی، رسانه و مسئولیت اجتماعی روز سه شنبه در آیینی معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی ایلام، این آئین همزمان با روز بهزیستی و تأمین اجتماعی در سالن کنفرانس اداره کل بهزیستی ایلام برگزار و از ۲۰ برگزیده این جشنواره تقدیر شد.

به گفته مدیر کل بهزیستی ایلام، پس از اعلام فراخوان این جشنواره در مجموع ۸۰ اثر در چهار بخش خبر، گزارش، مصاحبه و گفتگو، یادداشت و مقاله به دبیرخانه این جشنواره که پس از داوری ۲۰ نفر به عنوان برگزیده معرفی شدند.

زهرا همتی افزود: این آثار از خبرنگاران خبرگزاری‌ها، مطبوعات محلی و سراسری و سایت‌های خبری بودند که به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.

در بخش خبر این جشنواره با تقدیر از پژمان مهدوی فر از سایت خبری تیتر آخر، عظیم پیرانی از خبرگزاری شبستان و احسان غلامی از باشگاه خبرنگاران جوان به ترتیب عنوان‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در بخش گزارش نیز اثر مجتبی قیطاسی از سایت خبری تابناک ایلام شایسته تقدیر شناخته شد و ناهید ابراهیمی از خبرگزاری ایرنا ایلام، یاسر بابایی از خبرگزاری کردپرس و رضا رستمی از هفته نامه مانشت به ترتیب عنوان‌های اول تا سوم را کسب کردند.
در این بخش همچنین گزارش تصویری رضا خسروی از سایت خبری ایلامیان به عنوان برگزیده انتخاب شد.

در بخش مصاحبه این جشنواره نیز فرشته قاسمیان از سایت خبری مانا سپهر و مجتبی کاور از سایت خبری تابناک ایلام به ترتیب عنوان‌ها اول و دوم را کسب و اثر غلامرضا محمد مرادی از سایت خبری بازتاب ایلام شایسته تقدیر شناخته شد.

در حوزه یادداشت نیز با تقدیر از حسن نجفی از سایت خبری فریاد نیوز، ستایش الزهرا ابراهیمی از سایت خبری ایلام رسانه و عباس حیدریان از روزنامه راه مردم به ترتیب عنوان‌های اول و دوم را کسب و همچنین امین محمدی از سایت خبری اخبار ناب ایلام و فرج الله صیدمحمدی از سایت خبری ویرا بصورت مشترک مقام سوم را کسب کردند.

در بخش مقاله نیز اثر آرزو جمالوندی از نشریه افق نو، آمنه حسن بیگی از روزنامه صاحب قلم و اعظم آریایی از خبرگزاری آریا به ترتیب به عنوان اول تا سوم انتخاب شدند.

این جشنواره به مناسبت ۲۵ تیرماه روز بهزیستی و تأمین اجتماعی برگزار شد.

۲۲ لغایت ۲۸ تیرماه به عنوان هفته بهزیستی نامگذاری شده است.

پایان/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.