استقرار ۷۷ پایگاه جمع آوری فطریه بهزیستی البرز در عید سعید فطر

مدیرکل بهزیستی استان البرز ضمن دعوت از تمامی اقشار جامعه برای کمک به اهداف بهزیستی به پرداخت زکات فطریه اشاره و اظهار کرد: براساس فتوای مراجع تقلید، مؤمنان روزه‌دار می‌توانند زکات اموال و زکات فطره خود را به سازمان بهزیستی که متولی افراد دارای معلولیت، کودکان و زنان بی‌سرپرست و آسیب‌دیدگان اجتماعی است، پرداخت کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان البرز : دکتر اسدالله حیدری، مدیرکل بهزیستی البرز ضمن دعوت از تمامی اقشار جامعه برای کمک به جامعه هدف بهزیستی به پرداخت زکات فطریه اشاره و اظهار کرد: براساس فتوای مراجع تقلید، مؤمنان روزه‌دار می‌توانند زکات فطره و کفاره خود را به سازمان بهزیستی که متولی افراد دارای معلولیت، کودکان، زنان بی‌سرپرست و آسیب‌دیدگان اجتماعی است پرداخت نمایند.

وی با اشاره به شیوه‌های دریافت فطریه از سوی بهزیستی، افزود: شماره حساب مشارکت‌های مردمی بهزیستی البرز  به شماره کارت ۶۳۶۷۹۵۷۰۵۵۴۸۵۰۷۷ و یا شماره حساب ۴۱۸۱۰۳۴۵۴۱۹۶۱۳۲۴ با شماره شبای IR۳۳۰۱۰۰۰۰۴۱۸۱۰۳۴۵۴۱۹۶۱۳۲۴ آماده دریافت کمک‌های مردمی به بهزیستی استان البرز است.

حیدری تصریح کرد: دارندگان کارت‌ بانک‌های عضو شتاب با مراجعه به سایت سازمان بهزیستی و وارد کردن اطلاعات مورد نظر به صورت آنلاین می‌توانند مبلغ فطریه و کفاره، نذورات و کمک‌های نقدی خود را برای صرف در امور خیریه پرداخت کنند.

وی به مابقی شیوه های جذب وجوهات شرعی در عید سعید فطر اشاره کرد و گفت: سامانه فطر آنلاین، اپلیکیشن های صاپ، سکه، پرنا، آپ، تاپ، اپلیکیشن سداد، سایت های بانکی صادرات به آدرس nik.bsi.ir و تجارت به آدرس omidetejarat.com از جمله شیوه های جذب وجوهات فطریه است.

وی بیان کرد: در این پرداخت مبلغ فطریه و کفاره سال با توجه به تعداد خانوار محاسبه و به تفکیک در بانک اطلاعات پرداختی ذخیره می‌شود تا با در نظر گرفتن هدف خیّر هزینه شود.

مدیرکل بهزیستی البرز گفت: تمامی پرداخت‌ها از طریق این سامانه ها با دادن شماره رهگیری قابل پیگیری است و مردم می‌توانند با تکمیل فرم‌های این بخش، مبلغ اهدایی خود را برای مصرف خاص تعیین کنند تا فقط در همان مورد هزینه شود.

مدیرکل بهزیستی استان البرز در ادامه افزود : همچنین ۲۳۱ صندوق در ۷۷ پایگاه شامل فطریه عام، کفاره و سادات در این استان برای جمع آوری فطریه مردم پیش بینی شده است.

دکتر اسدالله حیدری افزود:  ۳۵ پایگاه در کرج،  ۷پایگاه فردیس، ۷ پایگاه در ساوجبلاغ، ۸ پایگاه در اشتهارد، ۹پایگاه در نظرآباد و ۱۱ پایگاه در طالقان آماده جمع آوری فطریه شده اند.

وی خاطرنشان کرد: تمام موسسات خیریه ای که مجوز خود را از بهزیستی دریافت کرده اند اگر قصد جمع آوری زکات فطریه را دارند باید دارای مجوز جلب و جذب از سازمان بهزیستی باشند.  

دکتر حیدری در پایان گفت : تمام پایگاههای مورد تایید بهزیستی باید دارای مجوز بهزیستی و شورای زکات به همراه لوگوی بهزیستی و شورای زکات باشند.

کد خبر 17739

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

دسترسی سریع به سامانه ها