سازمان بهزیستی آماده دریافت زکات فطریه هموطنن مومن و روزه دار در سراسر کشور

معاون امور مشارکتهای مردمی، موسسات غیر دولتی و توانمند سازی و امور مجلس سازمان بهزیستی کشور، اقدامات این سازمان در خصوص جمع آوری زکات فطریه سال ۹۹ در سراسر کشور را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، مهندس ذالفقار یزدانمهر با اشاره به اینکه هر ساله به منظور بهره مندی از ظرفیت معنوی ماه مبارک رمضان اقدامات گوناگونی جهت جذب مشارکت های مردمی از سوی سازمان بهزیستی صورت می گیرد گفت: بر اساس نظر آیات عظام، سازمان بهزیستی می تواند با جمع آوری زکات فطریه به صورت عام و خاص و همچنین کفاره، بخش کوچکی از مشکلات مددجویان خود را برطرف کند. از این رو دفتر مشارکت های مردمی این سازمان با پیگیری مستمر به صورت یکپارچه و هماهنگ با استان ها و با هماهنگی دبیرخانه شورای عالی زکات در سراسر کشور، اقدامات متعددی انجام می دهد.
 
وی به اهم این اقدامات اشاره کرد و افزود: ارسال بخشنامه، پیگیری حل مشکلات نصب صندوق توسط سازمان در مراکز شهری، هماهنگی و پیگیری بحث تبلیغات  واطلاع رسانی مانند: طراحی پوستر، طراحی لیبل صندوق های جمع آوری زکات فطریه، طراحی استند، موشن گرافی، انجام تبلیغات در شبکه های مجازی و ... از جمله اقدامات مهم این دفتر بود.

یزدانمهر همچنین، هماهنگی و پیگیری افزایش مجوزهای  استقرار صندوق های جمع آوری فطریه در نماز عید فطر، مساجد (طبق هماهنگی با ستاد امور مساجد و تفاهم میان هیأت امنای مساجد کشور با ادارات بهزیستی)، مراکز پرتردد شهر، مراکز بهزیستی و بانک ها و مؤسسات را از دیگر اقدامات دفتر مشارکت های مردمی ذکر کرد.

وی در ادامه به شیوه های جذب وجوهات شرعی در عید سعید فطر سال ۹۹  اشاره کرد و بیان داشت: سامانه فطر آنلاین به آدرس nik.bsi.ir، اپلیکیشن  های فعال مانند؛ صاپ، سکه، پرنا، آپ، تاپ، همراه کارت و آسان پرداخت، اپلیکیشن سداد، سایت های بانکی صادرات به آدرس nik.bsi.ir و تجارت به آدرس omidetejarat.com از جمله شیوه های جذب وجوهات فطریه است.

معاون امور مشارکتهای مردمی، موسسات غیر دولتی و توانمند سازی و امور مجلس اقدامات سازمان بهزیستی کشور بیان داشت: با توجه به اینکه مددجویان بهزیستی افراد دارای معلولیت و آسیب دیده هستند و نیاز به حمایت و خیر جمعی دارند،  خیرین ارجمند می توانند وجوهات فطریه عام خود را از طریق  شماره کارت مجازی ۶۳۶۷۹۵۷۰۷۰۷۰۷۰۷۵ متصل به حساب مشارکتهای مردمی سازمان بهزیستی و یا سامانه های کدهای دستوری، #۵*۵*۷۴۱* و #۳۰۰*۷۲۴* نیز واریز کنند.

کد خبر 17685

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =