جبران ضرر مهدهای کودک تحت نظارت اداره کل بهزیستی استان

سرپرست اداره کل بهزیستی آذربایجان شرقی از ارایه تسهیلات وام ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومانی به مهدهای کودک غیر دولتی به ازای حفظ اشتغال هر پرسنل که به منظور قطع زنجیره انتقال کرونا از اسفندماه تعطیل هستند خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان، فرگل صحاف با بیان اینکه مهدهای کودک غیردولتی می توانند مدارک خود را جهت دریافت تسهیلات به مراجع ذی صلاح ارائه دهند ؛ افزود : با پیگیریهای رییس سازمان بهزیستی کشور و قرار گرفتن مهدهای کودک در لیست مشاغل آسیب دیده از کرونا، تخصیص این تسهیلات برای مهدهای کودک غیر دولتی که به عنوان کسب و کارهای واجد شرایط تحت شمول گروه مراکز و مجتمع های فرهنگی و آموزشی تشخیص داده شده و نیز در راستای حفظ اشتغال هر یک از پرسنلی که در مهد کودک فعالیت می کردند انجام می شود.

وی همچنین افزود : طبق اعلام معاونت اقتصادی رئیس جمهور، مهدهای کودک غیر دولتی می توانند از امتیاز تنفس سه ماهه پرداخت اقساط بانکی هم بهره‌مند شوند. از این رو  متقاضیان برخورداری از امتیاز تنفس سه ماهه پرداخت اقساط بانکی می توانند درخواست خود را به اداره کل بهزیستی استان ارائه دهند تا در صورت تایید از سوی  این اداره کل موارد به بانک مرکزی اعلام شود.

بیمه بیکاری برای کارکنان مهدهای کودکی که شغل خود را از دست دادند

صحاف همچنین افزود : پرسنل شاغل در مهدهای کودک که نتوانستند شغل خود را حفظ کنند و همچنان شاغل در مهدکودک باقی بمانند می‌توانند از مزایای قانون بیمه بیکاری در ایام تعطیل به دلیل شیوع کرونا با لحاظ شرایط لازم پس از ثبت نام در سامانه مربوطه بهره‌مند شوند.

بخشش اجاره بهای ۱۶۴ مهدکودک در استان در قالب پویش همدلی

بخشش اجاره بهای ۱۶۴ مهدکودک در سطح استان از سوی مالکین خیر در قالب پویش همدلی از سایر نکاتی بود که سرپرست اداره کل بهزیستی استان به آن اشاره نمود. در این پویش مالکین خیر اجاره بهای چند ماهه مهدهای کودک مستاجر خودر را  در راستای کمک به آموزش آینده سازان در دوران شیوع کرونا و محافظت از اشتغال افراد شاغل در مهدهای کودک بخشیدند و ادارات آموزش و پرورش چندین شهرستان نیز با پیوستن به این پویش دغدغه همیشگی خویش را که آموزش دائمی فرزندان ایران زمین است اثبات نمودند.

کد خبر 17517

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک