مرکز توانبخشی بهزیستی ایلام

همزمان با سومین روز از گرامیداشت هفته بهزیستی مرکز روزانه توانبخشی سالمندان سرای مهر ایوان از طریق ویدئو کنفرانس با حضور رییس سازمان بهزیستی کشور و بصورت همزمان با 56طرح حوزه توانبخشی کشور افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی ایلام، به گفته مدیر کل بهزیستی ایلام، این مرکز با ظرفیت پذیرش ۵۰ نفر در زمینه ارایه خدمات پزشکی، پرستاری، فیزیوتراپی، روانشناسی، گفتار درمانی و مددکاری فعالیت خواهد داشت.

زهرا همتی افزود: همچنین کارگاه های هنری از فعالیتهای دستی سالمندان و همچنین خدمات سوادآموزی و اردوهای تفریحی برای سالمندان این مرکز در طول سال برگزار می شود.

وی تعداد پرسنل این مرکز را شش نفر نیروی تخصصی شامل پزشک، پرستار، فیزیوتراپ، روانشناس، گفتار درمان و مددکار و شش نیروی غیر متخصص شامل مدیر فنی، راننده، خدمه، آشپز و مربیان هنری برشمرد.

گفتنی است همزمان با سومین روز از گرامیداشت هفته بهزیستی ۵۶ مرکز توانبخشی در شهرهای کشور افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

پایان/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.