کد خبر: 1689
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
افتتاح خانه رفاه کودک

نخستین خانه رفاه کودک و خانواده شهر ایلام روز دوشنبه همزمان با سومین روز از هفته بهزیستی با حضور مدیر درمان تامین اجتماعی و مدیر خدمات درمانی ایلام افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی ایلام، مدیر کل بهزیستی ایلام در آئین افتتاح این مرکز که با حضور جمعی از مسئولان محلی افتتاح شد توضیح داد: این مرکز برای نخستین بار در شهر ایلام تأسیس و شامل نگهداری کودکان هفت تا ۱۲ سال دختر است.

زهرا همتی ادامه داد: این مرکز با هدف ارائه خدمات مراقبتی و پرورشی از این کودکان راه اندازی و از ساعت هفت صبح تا ۲۰ در ۲ شیفت کاری فعالیت خواهد داشت.

وی اضافه کرد: این مرکز بعد از ساعت مدرسه برای مادران شاغلی که بعد از مدرسه و یا فصل تابستان مشکل نگهداری فرزندانشان را دارند بویژه تک فرزندان که در خانه تنها می‌مانند برنامه‌های مختلفی را اجرا و این کودکان می‌توانند تکالیف خود را نیز در این مرکز انجام دهند.
مدیرکل بهزیستی ایلام خدمات مرکز رفاه کودک و خانواده را شامل مراقبت روزانه، انجام تکالیف مدرسه، فعالیت‌های فوق برنامه، اردوهای فرهنگی و تفریحی، خدمات مشاوره، مددکاری و روانشناسی به کودکان و خانواده‌های آنان و برگزاری جلسات آموزشی ویژه خانواده‌های کودکان برشمرد.
به گفته همتی، این مرکز با هدف رفاه خانواده‌ها در شهر ایلام راه اندازی و فعالیت خود را آغاز می‌کند.
یکی از مشکلات مادران شاغل نگهداری کودکانشان بعد از ساعت مدرسه است که سازمان بهزیستی با ایجاد مراکز رفاه کودک و خانواده درصدد رفع این مشکل است.
طرح ایجاد مراکز رفاه کودک و خانواده به ابتکار سازمان بهزیستی کشور سال ۹۴ بصورت آزمایشی در پنج استان کشور اجرا و امسال نیز در ایلام به محله اجرا درآمده است .

۲۲ لغایت ۲۸ تیرماه به عنوان هفته بهزیستی نامگذاری شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.