رفاه کودک و خانواده نابغه کوچولو

سرپرست بهزیستی استان یزد گفت: 318 مهد شهری و روستایی تحت نظارت بهزیستی در استان یزد فعال هستند.

نادر هومنیان در مراسم افتتاح مرکز رفاه کودک و خانواده نابغه کوچولو در شهرستان مهریز به مناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی گفت: از این تعداد 11 مهد روستایی و 207 مهد شهری به کودکان زیر 6 سال در سراسر استان خدمات ارائه می دهند.
وی با اشاره به شعار هفته بهزیستی "به زیستن در گام دوم؛ شفافیت، توانمندسازی، ارتقاء سلامت اجتماعی" گفت: رویکرد بهزیستی از خدمت محور به دانش بنیان در حال تغییر است.
در این مراسم فرماندار مهریز نیز طی سخنانی بر پرورش و تربیت کودکان در مهدهای کودک تاکید کرد و گفت: آینده خوب از مهدهای کودک شروع می شود و اگر در سنین کودکی سرمایه گذاری کنیم آینده بهتری خواهیم داشت.
زارع زاده  با بیان اینکه آموزش و پرورش کودکان باید جدی گرفته شود گفت: خلاقیت، خودباوری و اعتماد به نفس در کودکان هر چه بیشتر باید پرورش داده شود تا بتوان آینده تضمین شده ای را برای آنها رقم زد.
گفتنی است؛ در مراسم افتتاح این مرکز حجت الاسلام محی الدینی اما جمعه مهریز، بهزاد وحیدنیا؛ معاون مشاوره و امور روانشناختی بهزیستی کشور و معاونین بهزیستی استان یزد و جمعی از مسئولین محلی نیز حضور داشتند. در این روز همچنین مرکز مشاوره راه نو و مؤسسه خیریه حضرت علی اصغر(ع) نیز افتتاح شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.