کد خبر: 1608
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷
زنگ هفته بهزیستی یزد

همزمان با سی و نهمین سال تشکیل سازمان بهزیستی زنگ هفته بهزیستی با شعار " به زیستن در گام دوم؛ شفافیت، توانمندسازی، ارتقای سلامت اجتماعی" به طور نمادین در مرکز رفاه خانواده و کودک آفرین در یزد نواخته شد

همزمان با سی و نهمین سال تشکیل سازمان بهزیستی زنگ هفته بهزیستی با شعار " به زیستن در گام دوم؛ شفافیت، توانمندسازی، ارتقای سلامت اجتماعی" به طور نمادین در مرکز رفاه خانواده و کودک آفرین در یزد نواخته شد.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان یزد؛ در این مراسم که سرپرست بهزیستی استان یزد، معاون امور اجتماعی، رئیس بهزیستی شهرستان یزد و جمعی از کودکان حضور داشتند، سرپرست بهزیستی طی سخنانی گفت: تکالیف بهزیستی از بدو تولد شروع و تا پایان سالمندی ادامه دارد و در برنامه ششم توسعه ارتقاء سلامت روان اجتماعی جامعه بر عهده بهزیستی گذاشته شده است.
نادر هومنیان با اشاره به نقش دوره کودکی در تعالی فرهنگ گفت: هرچه تعداد در سنین زیر 6 سال بر روی پرورش برنامه ریزی کنیم ارتقاء رفاه اجتماعی را در آینده شاهد خواهیم بود.
گفتنی است در حاشیه این آیین؛ مرکز رفاه کودک و خانواده مهر آفرین شهرستان یزد نیز افتتاح گردید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.