کد خبر: 1589
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
بهزیستی ایلام

ایلام |مدیر کل بهزیستی ایلام با اشاره به انجام حدود 200ماموریت کاری توسط این سازمان گفت: 50درصد فعالیتهای این سازمان به بخش خصوصی واگذار شده است.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی ایلام، زهرا همتی روز یکشنبه همزمان با هفته بهزیستی در نشست صمیمی با مدیران موسسه‌های مردم نهاد تحت نظارت این سازمان افزود: این مراکز در واقع بازتوان پرتوان بهزیستی بوده و خدمات آنها قابل تقدیر است.

وی ادامه داد: هم اینک بخش گسترده‌ای از فعالیت‌های بهزیستی در حوزه‌های مختلف پیشگیری، توانبخشی و کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی با مشارکت موسسه‌های مردم نهاد انجام و این فعالیت‌ها با نظارت بهزیستی انجام می‌شود.

وی به شعار امسال هفته بهزیستی با عنوان شفافیت، توانمندسازی و ارتقا سلامت اجتماعی اشاره کرد و گفت: داشتن جامعه‌ای عاری از آسیب و توام با اعتماد اجتماعی در گرو هماهنگی و انسجام بین مردم و داشتن احساس مسئولیت اجتماعی است.

مدیر کل بهزیستی ایلام بیان کرد: مشارکت موسسه‌های مردم نهاد در ارتقا سلامت اجتماعی، توانمندسازی مردم و افراد آسیب دیده یا در معرض آسیب قابل تقدیر است و تاکنون عملکرد مثبتی در این حوزه داشته اند.

وی به موضوع شفاف سازی عملکرد این سازمان اشاره کرد و گفت: در این زمینه به منظور آگاه سازی مردم عملکرد این سازمان در حوزه مالی در سامانه های الکترونیکی منعکس می‌شود.

*** واگذاری ۴۸۰ مرکز بهزیستی به بخش خصوصی

وی از واگذاری ۴۸۰ مرکز بهزیستی ایلام به بخش خصوصی خبر داد و گفت: علاوه بر این ۱۲۰ موسسه غیر دولتی و ۴۰ موسسه مردم نهاد با نظارت بهزیستی در استان فعالیت دارند.

وی اظهار کرد: حدود یک هزار و ۵۰۰ نیرو در این مراکز مشغول به کار بوده و فعالیت این مراکز سهم عمده ای در اشتغالزایی و کاهش نرخ بیکاری داشته است.

به گفته مدیر کل بهزیستی ایلام، تعامل بهینه و شفاف و انسجام با موسسه ها و سازمان های مردم نهاد در دستور کار بهزیستی قرار دارد و این مراکز بر اساس دستوارالعمل های لازم باید عمل کنند.

۲۲ لغایت ۲۸ تیرماه به عنوان هفته بهزیستی نامگذاری شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.