عصر شعر اینجا چراغی روشن است در مازندران

به مناسبت هفته بهزیستی، با حضور دکتر سید سعید آرام مدیر کل و معاونین بهزیستی استان مازندران، جمع کثیری از شاعران جامعه هدف بهزیستی و شاعران استان عصری با شعر با محوریت تجلیل از استاد آواز مازندرانی ابوالحسن خوشرو به پاس یک عمر فعالیت هنری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان مازندران، دکتر آرام ضمن تبریک هفته بهزیستی مازندران را مهد شعر و هنر عنوان کرد و گفت: در میان جمعیت عظیم شاعران معاصر، مازندرانی ها سهمی بسیار بزرگ دارند چراکه نیما یوشیج پدر شعر نوین پارسی از کوهستانهای یوش برخاست و طرحی نو درانداخت که تا امروز بسیارانی را شیفته خود کرده است.

مدیر کل بهزیستی استان افزود: مازندران سرزمین بکر شعر و ترانه است، از لالایی های شاعرانه کودکی تا ترانه‌های عامیانه، همگی یادآور ریشه عمیق مردمان این دیار در خاک حاصلخیز فرهنگ است.

وی با تاکید بر تاثیر هنر در کاهش آسیب های اجتماعی ، با بیان اینکه بهزیستی آماده همکاری با هنرمندان استان برای پیشبرد اهداف فرهنگیش است خاطرنشان کرد: عصرشعر  «اینجا چراغی روشن است» که به مناسبت هفته بهزیستی برگزار گردید، بهانه‌ای شد برای یک دورهمی شاعرانه تا پیوند میان شاعران برگزیده مازندران و شاعران جامعه هدف بهزیستی استان برقرار گردد و سرچشمه روزهای روشن آینده باشد.

در این مراسم شاعران جامعه هدف و جمعی از شاعران استان شعرخوانی کردند و در پایان مدیر کل بهزیستی استان با اهدا لوح از حضور آنها قدردانی کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.