اقدامات پیشگیرانه مراکز توانبخشی شبانه روزی در جهت کنترل شیوع ویروس کرونا

جهت جلوگیری از انتشار ویروس و به حداقل رساندن آلودگی اقدامات پیشگیرانه از قبیل ضدعفونی سطوح و وسایل و تب سنجی و تهیه سابقه سلامت بیماران بصورت روزانه و مداوم انجام می‌شود.


به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی مازندران مراکز شبانه روزی تحت نظارت بهزیستی در طول اپیدمی کرونا نیز به گروه های هدف خدمت‌رسانی می‌کنند.
در همین راستا جهت جلوگیری از انتشار ویروس و به حداقل رساندن آلودگی اقدامات پیشگیرانه از قبیل ضدعفونی سطوح و وسایل و تب سنجی و تهیه سابقه سلامت بیماران بصورت روزانه و مداوم انجام می‌شود.

در همین راستا دکتر فرزاد گوهردهی مدیر کل بهزیستی مازندران با بیان اینکه در راستای پیشگیری و کنترل بیماری کووید ۱۹ (کرونا) در مراکز توانبخشی مراقبتی افراد دارای معلولیت و سالمندان مطابق با دستورالعمل های ابلاغی سازمان بهزیستی سایر اقدامات پیشگیرانه به طور مستمر در حال انجام می باشد، گفت :  سیاست های پیشگیرانه از جمله  عدم پذیرش جدید در مراکز تجمعی،ممنوعیت ملاقات،مرخصی های موقت و.. به منظور کنترل و پیشگیری ازشیوع بیماری در سطح مراکز از نخستین روزهای شیوع در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به  آموزش کلیه مقیمان مراکز تجمعی در خصوص رعایت بهداشت فردی و سایر اقدامات پیشگیرانه افزود: آماده سازی اتاق قرنطینه در مراکز تجمعی جهت نگهداری از افراد دارای علائم مشکوک به بیماری، تهیه و ارائه اقلام بهداشتی مورد نیاز به مراکز تجمعی (مایع ضدعفونی کننده،ماسک،دستکش) جهت پیشگیری ازشیوع بیماری، تب سنجی و پالس اکسیمتری مقیمان به صورت روزانه و ارائه گزارش مستمر از وضعیت  سلامت افراد مقیم  به ستاد پیشگیری از کرونا بهزیستی استان و ویزیت روزانه و منظم کلیه مقیمان توسط پزشک مراکز بخشی از اقدامات اداره کل بهزیستی مازندران در جهت کنترل ویروس کرونا و مراقبت از گروه های هدف است.

کد خبر 15201

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

دسترسی سریع به سامانه ها