توزیع اقلام بهداشتی پیشگیری از بیماری کرونا در مناطق و محلات پر خطر و آسیب زای استان البرر

این مقام مسئول در خصوص اقلام بهداشتی خریداری شده گفت : هر بسته از این اقلام شامل سه عدد ماسک استریل قابل شستشو ، یک بسته دستکش یکبار مصرف ۱۰۰ تایی، ۲۵۰ سی سی محلول ضدعفونی کننده الکلی میکروزد و یک ورق ویتامینD میباشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان البرز «معصومه عباسی زاده» معاون امور فرهنگی و پیشگیری بهزیستی استان البرز گفت : پایگاه سلامت اجتماعی جایگاهی است که فعالیت سازمانهای مردم نهاد از جمله جمعیت همیاران سلامت اجتماعی در حوزه ارتقاء سلامت اجتماعی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی در آن متمرکز است که هدف نهایی آن ارتقاء زندگی مردم محله از طریق فعالیت هایی نظیر شناسایی دارایی ها و ظرفیتهای محلی ، نیازسنجی و اولویت بندی مسائل اجتماعی در سطح محله با مشارکت ذی نفعان ،ترسیم نقشه آسیب های اجتماعی در سطح محله ،تحلیل و برنامه ریزی مشارکتی با همراهی ذیذنفعان محلی ،اجرای اقدامات و مداخلات جهت توانمندسازی گروههای در معرض آسیب میباشد.

وی افزود : بر اساس سیاستهای دفتر پیشگیری از آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور مبلغ ۷۷۰ میلیون ریال در جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی ناشی از شیوع و گسترش ویروس کرونا در بین گروههای در معرض آسیب اختصاص یافته است که دفتر پیشگیری از آسیب های اجتماعی معاونت توسعه امور پیشگیری اداره کل بهزیستی استان البرز اقدام به خرید اقلام بهداشتی در قالب ۱۲۰۰ بسته نموده است.

عباسی زاده در پایان گفت : اعتبار طرح فوق در تاریخ ۲۲ اسفند سالجاری ابلاغ گردیده و از تاریخ ۲۸ اسفند از طریق ۱۵ پایگاه و گروه همیار داوطلب در سطح استان در مناطق ماهدشت، محمد شهر، اسلام آباد، جوادآباد، حصارک و... شهرستان کرج و  مهدی آباد، ملک آباد و گلسار شهرستان ساوجبلاغ و فلکه ۵ فردیس و شهرک طالقانی شهرستان فردیس و محلات پرآسیب شهرستانهای نظرآباد و اشتهارد شروع شده و در حال توزیع میباشد.

کد خبر 15047

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

دسترسی سریع به سامانه ها