دریافت وجه بابت تهیه اقلام بهداشتی در مراکز نگهداری معلولان تخلف است

رئیس کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیردار سازمان بهزیستی کشور گفت: دریافت وجه بابت تهیه اقلام بهداشتی در مراکز نگهداری معلولان تخلف است و بهزیستی با افراد سودجو برخورد می‌کند.

محمد نفریه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به مساعدت سازمان بهزیستی و اختصاص بودجه برای حمایت از مراکز نگهداری شبانه‌روزی سالمندان و معلولان اظهار کرد:  با شیوع ویروس کرونا در کشور، در هفته‌های گذشته مبلغ ۳۰ هزار تومان برای هر فرد در این مراکز اختصاص داده شد و به صورت متمرکز این مبالغ به حساب مراکز واریز شد.

وی تصریح کرد: همچنین در مراحل بعدی نیز حمایت‌های از مراکز در دستور کار سازمان بهزیستی قرار گرفته است ضمن اینکه در حال رایزنی با بخش‌های مختلف برای تأمین مواد ضدعفونی، ماسک و دستکش با قیمت مناسب  برای مراکز هستیم.

رئیس کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیردار سازمان بهزیستی کشور در پاسخ به این پرسش که آیا مراکز حق دارند از خانواده‌ها مبلغی را بابت خرید تجیهزات بهداشتی و ضدعفونی دریافت کنند یا خیر گفت: به هیچ عنوان مرکزی حق دریافت وجهی بابت مسئله اشاره شده را ندارد و مراکز باید بر اساس پروتکل‌ها و بخشنامه‌های سازمان بهزیستی عمل کنند.

نفریه افزود: خانواده‌های که با درخواست پول اضافه از سوی مراکز نگهداری روبرو می‌شونند به هیچ عنوان اقدام به پرداخت آن نکنند و موارد را به ادارات بهزیستی در استان‌های مختلف اعلام کنند.

وی گفت: سازمان بهزیستی در شرایط فعلی در کنار مراکز نگهداری است اما به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهد برخی از افراد در این زمینه با دریافت پول اضافی به مردم اجحاف کنند.

کد خبر 14916

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

خدمات بهزیستی