کد خبر: 1477
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱
رئیس مرکز فناوری اطلاعات،ارتباطات و تحول اداری و مسئول ستاد شفاف سازی

تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

توجه و تمرکز بر اهداف کیفی در کنار اهداف کمی و بسترسازی و ایجاد زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری، ظرفیت سازی سازمانی و سازماندهی خدمات از اهم ضرورتهای تحقق امرسیاستگذاری و خط مشی سازمانی در راستای اسناد بالادستی می باشد.

به منظورتوسعه اجتماعی متوازن، توجه به ارزشها و باورها، نگاه جامع و تعامل سازنده با سایر سیستمهای حوزه راهبردی، بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی، واتکا بر مشارکت جامعه هدف و ذینفعان از جمله موارد مورد تاکید سازمان بهزیستی کشور در نظام برنامه ریزی سازمانی می باشد.

عزم و اراده سازمانی بر آن قرار گرفته تا با جریان سازی و جاری سازی برنامه ششم توسعه، اجرای سند جامع راهبردی و عملیاتی و اجرای اقتصاد مقاومتی؛ کنترل و کاهش آسیبهای اجتماعی میسر و همه توان و امکانات در مسیر توسعه اجتماعی به کار گرفته شود تا شاهد کارآمدی تمام افراد جامعه باشیم.

در گام دوم انقلاب اسلامی ودر چارچوب منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، سازمان بهزیستی کشور تلاش می نماید تا با ارتقاء سطح توانمندی گروه های هدف دسترسی ایشان را در برخورداری از فرصت های برابر پیش­رو فراهم تا ضمن دستیابی به عدالت اجتماعی اهداف مقرر در ماموریت این سازمان در چارچوب تولی­گری سلامت اجتماعی محقق گردد.

این مهم نیازمند بستر، ساختار، فرایند و زیر ساختهایی است تا برنامه ها و منابع بتوانند با بهره وری بالا در خدمت جامعه هدف باشند.فناوری اطلاعات، آمار، تکنولوژی های سخت افزاری و نرم افزاری امن، ضمن تسریع و تسهیل؛ موضوع شفافیت و دسترس پذیری ارزان و فراگیر خدمات را برای عموم فراهم می نماید. از این رو اهتمام در این حوزه موجب شده است تا سازمان بهزیستی به عنوان یکی از حوزه های کاری دولت، در تحقق دولت الکترونیک پیش­رو باشد.

درزمانی که سرعت تغییرات بالایی را تجربه می کنیم،  بدون آموزش مستمر و مادام العمر و انجام پژوهشهای کاربردی، عملا هم­راستایی و همسویی با سایر حوزه های کاری امری ناممکن است. از اینرو با روزآمدسازی دانش و اطلاعات سازمانی کارکنان از طریق تقویت آموزشها و پژوهشهای هدفمند و در بستر یک ساختار چابک، بر آنیم تا زیر ساختهای ارائه خدمات مطلوب اجتماعی را در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی فراهم نمائیم.

دکتر  فریبا  بریمانی 

رییس مرکز فناوری  اطلاعات، ارتباطات  و تحول  اداری

منبع: بهزیستی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

آخرین مطالب ستادی و استانی

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.