کد خبر: 1465
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵
نشست صمیمی با جانبازان هفتم تیر

رئیس سازمان بهزیستی کشور در آستانه سی و نهمین سالگرد تاسیس سازمان بهزیستی کشور در پیامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید فیاض بخش، گفت: بروز رسانی ماموریت ها، رسیدن به بهزیستی تخصصی از بهزیستی حمایتی و تبدیل به نهادی مطالبه گر و پاسخگو، نکته بارز بهزیستی در سی و نهمین سال فعالیت است که بر شفافیت، عقلانیت و نگاه سیستماتیک همراه با اصلاح فرایندها تاکید دارد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، همزمان با سی و نهمین سالگرد تاسیس سازمان بهزیستی کشور دکتر «وحید قبادی دانا» در پیامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید والا مقام دکتر محمدعلی فیاض بخش، بنیانگذاربهزیستی کشور، گفت: بروز رسانی ماموریت ها، رسیدن به بهزیستی تخصصی از بهزیستی حمایتی و تبدیل به نهادی مطالبه گر و پاسخگو، نکته بارز بهزیستی در سی و نهمین سال فعالیت است که بر شفافیت، عقلانیت و نگاه سیستماتیک همراه با اصلاح فرایندها تاکید دارد.

متن پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در آغاز سی و نهمین سال فعالیت مستمر و موثربهزیستی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهید والا مقام دکتر محمدعلی فیاض بخش، بنیانگذاربهزیستی کشور، بهزیستی را سازمانی در حال گذر از دولت محور به جامعه محور می بینیم که بر پایه خرد و خیر جمعی، مهرورزی و انسان دوستی و با نگاه تخصصی به رفاه و سلامت اجتماعی، بالنده تر از همیشه با هدف تحقق «به زیستن» آحاد جامعه، مهیای ورود به گام دوم انقلاب است. با نگاه به گذشته و بررسی فراز و فرودهای بهزیستی، آنچه بیش از همه نمایان است؛ پیوند محکم و ناگسستنی شرکای کاری و خیرین و نیکوکارانی است که با درک مسئولیت انسانی_اجتماعی خویش، همسو و دست در دست بهزیستی برای کاهش آلام ولی نعمتان انقلاب بی وقفه تلاش کرده اند.

به روز رسانی سازمانی در انجام ماموریت ها و وظایف و رسیدن به بهزیستی تخصصی از بهزیستی حمایتی و تبدیل از نهادی پاسخگوی صرف به نهادی مطالبه گر و پاسخگو، نکته بارز بهزیستی در سی و نهمین سال فعالیت است که ضمن ادامه این رویه بر شفافیت، عقلانیت و نگاه سیستماتیک همراه با اصلاح فرایندها تاکید داریم. در حال حاضر فعالیت های گسترده تخصصی_حمایتی بهزیستی در حوزه های اجتماعی، توانبخشی، پیشگیری و...به وضوح در زندگی فردی،خانوادگی و اجتماعی قابل لمس است.خدمات موثری که بدلیل تغییر سبک زندگی و شرایط جامعه و بروز و شیوع روزافزون آسیب های اجتماعی و معلولیت ها و تبعات ناشی از آن، نقشی پررنگ در ارتقاء سطح رفاه و سلامت اجتماعی جامعه دارد.

برهمین اساس می طلبد تا دولت محترم و مجلس شورای اسلامی با حمایت قوه محترم قضائیه، بیش از گذشته بهزیستی را برای ایفای هرچه موثرتر وظایف توانبخشی و پیشگیرانه خود یاری کنند. هفته بهزیستی 98 با شعار «بهزیستن در گام دوم؛شفافیت، توانمندسازی،ارتقاء سلامت اجتماعی» را به محضر شریف همه آنانی که دغدغه «به زیستن» دارند، جامعه معزز هدف و همکاران پرتلاش و گمنام بهزیستی در جای جای کشور تبریک می گویم و ضمن ارج نهادن به خدمات بی وقفه ایشان، به نیابت از آنان بر تلاش مضاعف برای تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حوزه رفاه و سلامت اجتماعی تاکید و اعلام میدارم تا نیل به مقصود لحظه ای از تلاش نمی ایستیم.
      


دکتر وحید قبادی دانا
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور

 

منبع: بهزیستی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

» آخرین مطالب ستادی و استانی

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.