نشست خبری مدیر کل بهزیستی استان مازندران

مدیر کل بهزیستی استان از افتتاح و بهره برداری اولین مسکن خانواده های سیل زده تحت پوشش بهزیستی در کشور با حضور مقام عالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی کشور در شهرستان سیمرغ خبر داد و گفت: ۱۵۵ واحد مسکونی (۲۵ واحد مسکن دو معلول ۱۳ واحد شهری و ۱۲ واحد روستایی) و نیز ۱۳۰ واحد مسکن سایر مددجویان به جامعه هدف تحت پوشش بهزیستی مازندران تحویل داده خواهد شد.

دکتر سید سعید آرام مدیر کل بهزیستی استان مازندران صبح امروز به اتفاق کلیه معاونین و مشاورین در آستانه آغاز هفته بهزیستی نشست خبری با اصحاب رسانه استان برگزار نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان مازندران دکتر آرام در ابتدا ضمن اعلام برنامه های بهزیستی و افتتاح بیش از 263 پروژه در حوزه های مختلف در هفته پیش رو گفت: در هفته بهزیستی اولین خانه امید ویژه نگهداری، حمایت و درمان کودکان زیر 18 سال که درگیر معضل اعتیاد هستند برای نخستین بار در استان افتتاح خواهد شد

وی همچنین از افتتاح و بهره برداری ۳ واحد مرکز توانبخشی جامعه معلولان خبر داد و افزود: ۳ واحد کلینیک مددکاری ، ۴ مورد مهدکودک ، یک مورد خانه کودکان و نوجوانان و ۳ مورد پایگاه خدمات اجتماعی در حوزه امور اجتماعی در سطح استان مازندران افتتاح و به بهره برداری می رسد.

وی همچنین اعلام کرد: در هفته بهزیستی ۱۴ واحد امور توسعه پیش گیری شامل مراکز مشاوره و واحدهای درمان و بازتوانی سرپایی و همچنین ۳ مرکز توانبخشی در ساری، بابل و نوشهر افتتاح خواهد شد.

مدیر کل بهزیستی استان از افتتاح و بهره برداری اولین مسکن خانواده های سیل زده تحت پوشش بهزیستی در کشور با حضور مقام عالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی کشور در شهرستان سیمرغ خبر داد و  گفت: ۱۵۵ واحد مسکونی (۲۵ واحد مسکن دو معلول ۱۳ واحد شهری و ۱۲ واحد روستایی) و نیز ۱۳۰ واحد مسکن سایر مددجویان به جامعه هدف تحت پوشش بهزیستی مازندران تحویل  داده خواهد شد.

دکتر آرام با بیان اینکه در سیل اخیر ۴۵ واحد مسکونی مددجویان بهزیستی نیز دچار تخریب کامل شد، افزود: تمام تلاش بهزیستی این است که تا پایان شهریور تمامی واحدهای مسکونی تخریب شده ساخته و تحویل مددجویان شود.

مدیرکل بهزیستی مازندران به اقدامات اجتماعی بهزیستی در سیل اخیر اشاره کرد و گفت: در سیل اخیر پنج هزار و ۵۴۰ نفر از سیل زدگان غربالگری جسمی - حرکتی، اختلالات روحی و عاطفی شدند که از این تعداد ۲۳۰ نفر برای ارائه خدمات به حوزه‌های خدمات اجتماعی ارجاع و ۱۶۰ نفر نیز برای بهره‌مندی از امکانات و لوازم زندگی ارجاع شدند.

وی آگاهی بخشی و همچنین گردش آزاد اطلاعات را یکی از برنامه‌ها و اهداف دولت تدبیر و امید عنوان کرد و گفت: بهزیستی مازندران نیز برای آگاهی جامعه هدف خود و دیگر افراد جامعه از فعالیت‌ها ، سرعت و دقت اقدامات ، از دانش فناوری اطلاعات و استفاده از ظرفیت سامانه ها استفاده کرده است .

دکتر آرام با اشاره به استفاده از سامانه ارمغان در افزایش شفافیت و سرعت ، از انجام تمامی اقدامات بهزیستی در اتاق شیشه ای خبر داد و افزود: : در این طرح تمامی اطلاعات و فعالیت‌های بهزیستی به صورت روزانه در سایت بهزیستی مازندران قرار خواهد گرفت.

وی همچنین به راه اندازی سامانه تلفن گویا در هفته بهزیستی اشاره کرد گفت: این طرح نیز زیر مجموعه اتاق شیشه‌ای خواهد بود که هدف آن عدم حضور فیزیکی مددجویان بهزیستی با توجه به معلولیت آنها و بهره گیری از حداکثر خدمات غیرحضوری است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.