شورای

مدیر کل بهزیستی استان سمنان درجلسه شورای هماهنگی مدیران کل دستگاه های اجرایی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان بیان داشت.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان سمنان دومین جلسه شورای هماهنگی مدیران کل دستگاه های اجرایی زیر مجموعه وزارت رفاه در استان سمنان به ریاست مدیرکل اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان و به میزبانی اداره کل بهزیستی استان برگزار شد.

در این جلسه معاونین و روسای ستادی اداره کل بهزیستی استان نیز میزبان مدیران کل بودند .

هدف از برگزاری این جلسه اقدامات  و فعالیت های فوریتهای اجتماعی موضوع آئین نامه ارائه خدمات فوریتهای اجتماعی و برنامه های آینده استان سمنان با هدف رفع موانع و مشکلات و ارائه راهکارهای اجرایی در مرکز مداخله در بحران، فردی خانوادگی و اجتماعی  در قالب خط تلفن 123 ، خدمات سیار اورژانس اجتماعی و پایگاه خدمات اجتماعی بود .

اسماعیل غنیان مدیرکل اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان : کار در بهزیستی تنها عشق لازم دارد و بدون عشق نمی توان این امر خطیر را به سرانجام رساند ، با انجام بازدیدهای که در این چند سال اخیر از مراکز و موسسات بهزیستی داشتیم به این امر دست یافته ام ، سازمان بهزیستی یکی از ارگانهای مهم در ایران است و کارکنان این سازمان همواره قابل ستایش بوده اند .

ایشان در ادامه : در چند روز آینده استان میزبان بازرسین وزارت رفاه خواهد بود و انتظار دارم مدیران کل اهمیت و جایگاه ویژه ی بر این امر داشته باشند ، دستگاه های زیر مجموعه وزارت رفاه در استان در جایگاه مناسب کشوری قرار دارند و این امر بر کسی پوشیده نیست و لازم است این زحمات و تلاش ها در قالب مستندات به مدیران و سازمان های بالا دستی ارائه شود تا بتوان زحمات و تلاش های همکاران خود را به نحوه مطلوب گزارش داد .

وی افزود : یکی از مسائل مهم و حائز اهمیت در جامعه امروزی آسیب های اجتماعی است و تنها می توان با گسترش خدمات از قبیل اورژانس اجتماعی و خدمات اجتماعی گامی موثر برداشت ، در شرایط فعلی آسیب های اجتماعی از قبیل ماهواره ، فضای مجازی و ... به درون و ارکان خانواده نفوذ کرده و باید کودکان را در مقابل این آسیب ها محفوظ داشت ، البته سازمان بهزیستی گام های مهم و موثری در این خصوص بر داشته است و برای تحقق و دست یابی به این هدف باید کمک یار و کنار این سازمان بود .

علیرضا ایزدپور مدیر کل بهزیستی استان سمنان در ابتدا ضمن تبریک به مناسبت دهه کرامت و فرارسیدن هفته بهزیستی به سوابق و اهداف پیشینه تشکیل سازمان بهزیستی توسط شهید گرانقدر شهید محمد علی فیاض بخش اشاره داشت.

ایزدپور به معرفی عملکرد و فعالیتهای  سازمان بهزیستی در4 حوزه تخصصی  اموراجتماعی ، توانبخشی ، پیشگیری و توانبخشی پرداخت.

  مدیر کل بهزیستی استان سمنان استراتژی و سیاست های سازمان بهزیستی را  پیشگیری ، حمایت و توانمند سازی  دانست .

وی افزود:سازمان بهزیستی  در راستای تحقق بخشیدن به اهداف عالیه و برپایی عدالت اجتماعی و پاسداری از کیان خانواده و فراهم نمودن زمینه های استقلال و خودکفایی اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و آموزشی و در نهایت توانمند نمودن خانواده های نیازمند در همه ی حوزه های تخصصی  با دارابودن دفاتر مختلف خدمات ارائه می دهد.

وی اظهار داشت: در تمامی فعالیتها و خدمات سازمان تقویت کارکردهای خانواده با استفاده ازافزایش کیفیت زندگی و ایجاد امنیت و آرامش در جهت کنترل و کاهش آسیبها،اختلالات (ژنتیک) و پیشگیری از معلولیتها مشاهده می شود.

مدیر کل بهزیستی استان سمنان اشاره داشت :طیف جامعه هدف سازمان شامل همه ی سنین از قبل از تولد تا سالمندی را شامل می شود و اداره کل بهزیستی استان سمنان با دارا بودن نیروهای انسانی متخصص  همواره در جهت ارائه خدمات تخصصی به عموم است.

ایشان در اشاره به فعالیتهای حوزه پیشگیری برخورداری بیش از 6000 نفر از خدمات درمان اعتیاد در استان سمنان در قالب کمپ ها و مراکز سرپایی شلتر و مرکز DIC نام برد.

ایزدپور گفت: بیشترین مددجویان تحت پوشش اداره کل بهزیستی استان در حوزه توانبخشی می باشد که تاکنون حدود 25000 نفر مددجو تحت حمایت در سطح استان شناسایی شدند.

مدیر کل  همچنین بیان داشت: یکی از راهبردهای مهم سازمان در جهت تحکیم بنیان خانواده با استفاده از آموزه های اسلامی نگهداری سالمندان در کنار خانواده ها است و در این جهت 5 مرکز روزانه سالمندی در استان وجود دارد و تلاش می شود که سالمندان با حمایت و آموزش به خانواده ها در کنار دیگر اعضای خانواده  زندگی کنند.

مدیر کل بهزیستی استان سمنان حضور و مشارکت اجتماعی معلولین در جامعه را در احقاق حقوق معلولین با پیگیری این اداره کل در طرح شهید رجایی و رعایت موازین مناسب سازی در دستگاههای اجرایی موثر دانست .

و ی در پایان از تعامل بین بخشی و خرد جمعی همگان در تحقق آرمانها و اهداف عالیه سازمان بهزیستی تقدیر و تشکر کرد.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.