دکتر فرید مشهد

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در مشهد از مرکز توانمندسازی و بازپروری زنان توس بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی خراسان رضوی، "حبیب‌الله مسعودی‌فرید" معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از مرکز توانمندسازی و بازپروری زنان توس بازدید کرد.

وی در این بازدید، بیان کرد: فضای مرتب و بهداشتی در پیشگیری از اسیب های اجتماعی بسیار موثر است.

مسعودی فرید گفت: خوشبختانه انتقال مرکز توانمندسازی و بازپروری توس به محل جدید با تجهیزات بهتر تاثیرات مثبتی بر روی جلوگیری از آسیب های و خروجی اقدامات بهزیستی خواهد داشت.

وی یادآور شد: قطعا خانواده در ایجاد آسیب های اجتماعی نقش دارد و باید بیشتر مورد بررسی و نظارت قرار گیرد.

وی ضمن اشاره به اینکه مطالعاتی در جهان حول موضوع تاثیر بحران های اقتصادی بر آسیب های اجتماعی انجام شده است گفت: طبق این مطالعات اگر نظام های حمایتی اجتماعی وجود داشته باشد و از استرس در جامعه جلوگیری شود تاثیر بحران اقتصادی بر روی آسیب های به حداقل خواهد رسید.

وی ادامه داد: بنابراین باید با مدیریت هیجانات و کاهش استرسهای اجتماعی تاثیرات مخرب بحران های اقتصادی را کاهش داد.

دکتر مسعودی فرید  توانمند کردن زنان را در کاهش خشونت بسیار موثر دانست و گفت: باید عوامل خطر که منجر به آسیب شده است شناسایی و پیشگیری های لازم انجام شود.مسعودی فرید افزود: خطوط اورژانس و مشاوره های بهزیستی باید بین مردم اطلاع رسانی شود چرا که عدم آگاهی از سیستم های حمایتی منجر به افزایش آسیب می شود

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان در مراسم بازدید از ساختمان جدید مرکز توانمندسازی و بازپروی توس اظهار داشت مرکز قبلی که در مدیریت بخش خصوصی بود، در فاصله ۲۵۰ کیلومتری مشهد قرار داشت و از فضای خوبی برخوردار نبود.

دکتر حقدادی با اشاره به این که تلاش بهزیستی بر این است که افراد آسیب دیده در داخل شهر تحت پوشش قرار بگیرند گفت: بنابراین با تلاش بهزیستی، معاونت آسیب های اجتماعی بهزیستی کشور و استانداری خراسان رضوی فضای این مرکز بهبود یافت و منتقل شد.وی ادامه داد: مرکز کنونی توانمندسازی و بازپروری توس با ۳۲ اتاق خوابگاهی و اداری و شش سالن در آماده خدمت رسانی است.حقدادی بیان کرد: بیش از یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان برای بازسازی مرکز کنونی هزینه شده است.وی با تاکید بر کمکهای استانداری برای تجهیز مرکز توانمندسازی و بازپروری توس گفت: این مرکز ظرفیت ۶۰ نفری دارد و تا ۱۰۰ نفر هم پذیرش کرده است.

منبع: بهزیستی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.