دکتر فرید مشهد

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در حاشیه افتتاح مرکز قرنطینه حوزه آسیب‌های اجتماعی زنان، گفت: سن آسیب‌های اجتماعی در کل کشور به زیر ۳۰ سال رسیده است.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی خراسان رضوی، "حبیب‌الله مسعودی‌فرید" معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در حاشیه افتتاح مرکز قرنطینه حوزه آسیب های اجتماعی زنان در مشهد، گفت: خراسان رضوی از پیشگامان پیشگیری از آسیب های اجتماعی می باشد.

دکتر مسعودی فرید ادامه داد: آسیب های اجتماعی در کلان شهرها بیشتر دیده می شود و خراسان رضوی از این موضوع مستثنی نیست.

وی بیان کرد: خدمات اختصاصی می تواند اثربخشی اقدامات را بالاتر ببرد.وی با اشاره به این که زمانی که آسیب اتفاق می افتد نزدیک کردن شرایط یه وضعیت قبلی کار دشواری است گفت: بنابراین حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی موضوع مهمی است که باید بیشتر یه آن پرداخته شود.

وی با تصریح این موضوع که تغییر سن آسیب های اجتماعی در کل کشور به سن زیر ۳۰ سال رسیده است گفت: باید مردم را به آموزش در راستای مواجه با مشکلات و معضلاب از طریق رسانه ها ترغیب کنیم و آنها را با جلوگیری از آسیب های اجتماعی آشنا کنیم.

وی با تاکید بر این که طلاق نباید اتفاق بیفتد و در صورت رخ داد باید نحوه برخورد با فرزند بعد از طلاق آموزش داده شود علام کرد: در کشورهای توسعه یافته دوره های آموزشی والدگری بعد از طلاق برای زوجین برگزار می شود تا از اسیب های فرزندان جلوگیری شود

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی در افتتاح از مرکز قرنطینه ده دی اظهار داشت: این مرکز با عنوان مرکز قرنطینه و پذیرش حوزه آسیب های اجتماعی زنان است.

دکترپوریوسف بیان کرد: این مرکز در گذشته در اختیار بخش خصوصی بود که به بهزیستی بازگردانده و با تکمیل تجهیزات به این مکان منتقل شد.وی عنوان کرد: مرکز قرنطینه و پذیرش حوزه آسیب های اجتماعی زنان بهزیستی دارای ۱۷۰۰ متر فضای باز و ۵۷۰ متر عرصه و ساختمان می باشد، همچنین ۱۰ اتاق برای خدمات خوابگاهی و تخصصی دارد.

وی افزود: این مرکز ماهانه به طور میانگین ۲۰ نفر پذیرش و به همین تعداد خروجی دارد.وی با اشاره به این که تا ۴۰ نفر ظرفیت پذیرش داریم اذعان کرد: دوسوم افراد مورد پذیرش در مرکز از طرف دستگاه قضایی و یک سوم از طریق مراکز مداخله و اورژانس اجتماعی منتقل می شوند.وی با اشاره به این که بیشتر زنان مورد پذیرش در اینجا از نظر خوانوادگی وضعیت خوبی ندارند گفت: هزینه ساخت و تجهیز این مرکز بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان است.وی یادآور شد: در سه ماه گذشته ۶۴ نفر در مرکز پدیرش و ۴۵ نفر ترخیص شدند.همچنین خدمات مددکاری برای ۵۶۷ نفر و خدمات روانشناسی برای ۵۰۶ نفر ارائه شده است.

منبع: بهزیستی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.