نشست خبری

مدیر کل بهزیستی گیلان در نشست خبری که به مناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی برگزار شده بود، بیان داشت: به زیستن آروزی همه آحاد جامعه و توافق جمعی برای بهبود اوضاع و یکی از ارکان اساسی تشکیل انقلاب اسلامی است.

دکتر حسین نحوی نژاد عدالت را بحث اصلی انقلاب اسلامی خواند و گفت: زمامداران ما برای عدالت بهای ویژه ای قائل هستند.

وی افزود: ما قبل از انقلاب در سالهای ۵۳ به بعد انفجار قیمت نفت بود و بهای نفت زیاد شد اما فقر بیداد می کرد که با تشکیل انقلاب درسال ۵۹ سازمان بهزیستی در چنین روزهایی برای محرومیت زدایی راه اندازی و تشکیل شد.

دکتر نحوی نژاد بهزیستی را سازمانی منحصر به فرد خواند و بیان داشت:این سازمان فقط به داشتن ۸۵۰ نیرو خلاصه نمی شود بلکه طی سال ها افراد زیادی در مجموعه های مختلف با بهزیستی همکاری دارند.

مدیر کل سازمان بهزیستی گیلان با اشاره به اخذ مجوز ۱۱۴۷ نهاد غیر دولتی از این سازمان خاطرنشان کرد: اولین چالش سازمان بهزیستی هویت اداری آن است، سازمان بهزیستی علاوه بر بحث پیشگیری در تمام امور مربوط به آسیب های اجتماعی استان دخیل است.

وی افزود: امروزه بعد مشارکتی سازمان بهزیستی نسبت به سنوات گذشته بسیار متفاوت است . در حال حاضر مردم به صورت خودجوش با بهزیستی همکاری می کنند.

دکتر نحوی نژاد با تاکید بر ضرورت توان افزایی توسط اداره کل بهزیستی استان خاطرنشان کرد: عدم اعتماد مردم سبب کاهش مشارکتهای مردمی خواهد شد.

مدیرکل بهزیستی گیلان در تشریح برنامه های هفته بهزیستی از افتتاح نمایشگاه توانمندیهای مددجویان خبر داد و گفت: دیدار و حضور مسئولین بهزیستی در منزل مددجویان، و…. از اهم برنامه های این هفته است.

وی با اشاره به بهره مندی بیش از ۴۶ هزار معلول از خدمات بهزیستی تصربح کرد: ۳۵ درصد معلولان گیلان خانم و ۶۵ درصد آن از آقایان است. ۵۵ درصد معلولان معلولین جسمی حرکتی هستند که براثر تصادفات معلول شده اند. معلولان ذهنی، ناشنوایان، نابینایان و معلولان روانی مزمن در رده های بعدی معلولیت قرار دارند.

دکتر نحوی نژادخطاب به اصحاب رسانه تصریح کرد: در جمهوری اسلامی ایران  کم نیستند مدیران پاکدست، بنابراین اصحاب رسانه نباید خطای یک مدیری را به پای همه بنویسند. امروز دستور سازمان بهزیستی اطلاع رسانی تمامی قراردادهاست لذا اصحاب رسانه با توجه به نفوذ خود می توانند تمامی موارد دریافتی در حوزه توانبخشی را به شخص اینجانب یا معاونین ارسال نمایند.

مدیر کل بهزیستی گیلان از افتتاح ۱۱۹ واحد مسکن مددجویان در هفته بهزیستی خبر داد و گفت: در حال حاضر ۶۵۰ واحد مسکونی در دست احداث داریم. بهزیستی در تمامی امور اجتماعی زندگی مردم به نحوی درگیر است.

وی با اشاره به تحت پوشش قرار گرفتن تمامی مناطق گیلان از اورژانس اجتماعی تصریح کرد: حدود ۸۵۰ فرزند تحت پوشش بهزیستی هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.