استاندار

استاندار تهران بر لزوم واگذاری ۸ مرکز بهاران توسط شهرداری تهران به بهزیستی تاکید کرد و افزود: شهرداری تهران باید به وظایف قانونی خود عمل کند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل به نقل از ایسنا، «انوشیروان محسنی‌بندپی» استاندار تهران در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران، گفت: باید بررسی دقیقی انجام شود و اقدامات در حوزه‌ مبارزه با مواد مخدر را مورد پایش قرار دهیم که چه میزان اثربخش و کارا بوده و اگر به درستی اقدامات صورت نگرفته روش‌ها و راه‌ها را مورد بازنگری قرار دهیم.

استاندار تهران، افزود: استمرار و تنظیم جلسات باید به سمت و سویی هدایت شود که معضل آسیب‌های اجتماعی کاهش پیدا کند و در این راستا باید راهکارهای علمی و تخصصی تبیین شود. یکی از دستگاه‌هایی که درخصوص ساماندهی معتادان متجاهر و مقابله با این پدیده اقداماتش بسیار موثر است شهرداری تهران است که باید بر اساس آیین نامه و قانون عمل کند.

وی، ادامه داد: در خصوص ساماندهی کودکان کار تصمیم‌گیری‌های لازم انجام شده و مقرر شده 8 مرکز بهاران شهرداری تهران به سازمان بهزیستی واگذار شود که باید در این حوزه اقدامات لازم هر چه زودتر انجام شود.

محسنی‌بندپی، تصریح کرد: اگر دستگاه و معاونت دیگری باید تعامل و همکاری بیشتری داشته باشد باید اعلام شود تا استانداری پیگیری کند قطعاً تحویل یک ساختمان خشک و خالی، کاری از پیش نمی‌برد و باید اقدامات شهرداری تهران به صورت کامل انجام شود.

استاندار تهران، ادامه داد: باید سازمان فنی و حرفه‌ای پای کار بیاید و در این حوزه کمک‌های لازم را انجام دهد.

وی تاکید کرد: اگر معتادان حرفه‌ای دور زدن قانون را یاد بگیرند قطعاً با مشکلات بسیاری مواجه خواهیم شد. واقعیت این است که باید به ترک اعتیاد آنها کمک کنید و آنها را رها نکنید. در این مسیر با سازمان بهزیستی کشور مکاتبات لازم انجام شده تا علت عدم صدور مجوز مرکز فشافویه مجهز شود.

استاندار تهران ادامه داد: اخیراً حدود ۲۵۰ نفر از کودکان کار را جمع آوری کردیم که ۱۸۹ نفر از آنها تبعه افغانستانی هستند و این کودکان به صورت فردی از کابل و هرات به تهران قاچاق شده‌اند. باید همراه صیانت از حقوق کودکان روش‌های بازدارنده نیز مدنظر قرار گیرد و با مافیای قاچاق کودکان به شدت برخوردشود.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری نسبت به تحصیل کودکان اتباع غیر مجاز توجه داشتند ولی اگر کودکان آنها تحصیل نمی‌کنند باید از کشور خارج شوند چرا که در دام یک مافیای قاچاق کودک قرار می‌گیرند. بنابراین باید از همه روش‌های قانونی برای برخورد با این باندهای مافیایی بهره بگیریم.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

» آخرین مطالب ستادی و استانی

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.