مسئول امور فرهنکی

مسئول امور فرهنگی بهزیستی گیلان گفت : با یکی از دانشگاه ها نیز در استان گیلان تفاهمنامه ای منعقد شده تا آنها نیز 20 % تخفیف در شهریه بدهند و بقیه را سازمان بهزیستی بپردازد . برای دانشجویان این دانشگاه نیز تحصیل رایگان خواهد بود و تلاش می شود تا این روند با سایر دانشگاه ها نیز ادامه یابد .

دکتر عابدین قاسمیان مسئول امور فرهنگی بهزیستی گیلان گفت : در خصوص دانشجویان دانشگاه آزاد، با تفاهم نامه ای که بین دانشگاه آزاد و سازمان بهزیستی منعقد گردیده مصوب شد ،  دانشگاه 20% تخفیف در شهریه و 80% بقیه تا سقف 40 میلیون ریال ( برای مقطع دکتری ) را بهزیستی پرداخت کند.

وی همچنین درخصوص سایر دانشگاه های غیردولتی و غیر انتفاعی گفت : سازمان بهزیستی بر حسب اعتبارات ، بین 50 تا 70 درصد هزینه ها را می پردازد .

مسئول امور فرهنگی بهزیستی گیلان اظهار داشت : با یکی از دانشگاه ها نیز در استان گیلان تفاهمنامه ای منعقد شده تا آنها نیز 20 % تخفیف در شهریه بدهند و بقیه را سازمان بهزیستی بپردازد . برای دانشجویان این دانشگاه نیز تحصیل رایگان خواهد بود و تلاش می شود تا این روند با سایر دانشگاه ها نیز ادامه یابد .

ایشان فرمودند : در سال تحصیلی 98-97 تغداد دانشجویان در جحال تحصیل در مقاطع ( کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ) در مجموع آزاد ، غیر آزاد و دولتی 793 نفر بوده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.