تامین جهیزیه ۱۱ هزار زوج  پشت نوبتی تا ۶ ماه آینده از طریق  پویش حلقه وصل

به مناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر، مراسم ازدواج ۲۰۰ زوج ایرانی، در تالار وزارت کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، مهندس ذوالفقار یزدان مهر معاون امور مشارکت های مردمی، موسسات غیر دولتی و توانمند سازی امور مجلس سازمان بهزیستی کشور در حاشیه این مراسم از تامین جهیزیه ۱۱ هزار زوج پشت نوبتی تا ۶ ماه آینده از طریق  پویش حلقه وصل خبر داد و گفت: در راستای پویش «حلقه وصل باشیم» که با همکاری معاونت مشارکت ها توانمند سازی و امور مجلس سازمان  بهزیستی شکل  گرفت، موسسات غیر دولتی که در حوزه ازدواج و خانواده فعال بودند همچنین مجمع خیرین کشور به میدان آمدند و این امر سبب شد تا  یک اتفاق مبارکی در زمینه تامین جهیزیه زوج ها رخ دهد.

وی افزود: سیاست ما این بود که جهیزیه کل مددجویانی که در پشت نوبت تهیه جهیزیه هستند را تامین کنیم.

وی با بیان اینکه مجموع اعتبارات دولت در این خصوص مبلغ ۵ میلیارد تومان بود، تصریح کرد: با توجه به  این  مبلغ به هر زوج یک میلیون تومان اختصاص می یافت که اگر قرار بود به هر کدام از زوج های پشت نوبت این رقم را اختصاص دهیم ۴ الی ۵ سال زمان لازم بود تا این تعداد جهیزیه را تامین کنند.

به  گفته یزدان مهر، به همین منظور با همکاری خیرین و موسسات غیر دولتی هر دو هفته یک بار برنامه جشن ازدواج و تامین جهیزیه برگزار می شود  که دو هفته پیش نیز در استان کرمانشاه این مراسم برگزار شد که طی آن برای ۴۲۰ زوج پشت نوبت تامین جهیزیه، مبلغ ۵ میلیون تومان برای خرید جهیزیه از سوی سازمان و ۲ میلیون تومان نیز از سوی قرارگاه محرومیت زدایی سپاه و موسسه خیریه حضرت رقیه اختصاص یافت .

وی گفت: امروز نیز ۲۰۰ زوج تهرانی که پشت نوبت تامین جهیزیه بودند موفق به دریافت ۱۰۰ قلم از مجمع خیرین و ۱۰۰ قلم هم از سوی سازمان بهزیستی و اداره کل بهزیستی استان تهران شدند که بوسیله مشارکت های مردمی جمع آوری شده بود.

وی همچنین خاطرنشان  کرد: کمک خوبی هم از موسسات خیریه خارج از کشور جمع آوری شده است که به دلیل وجود تحریم ها هنوز وارد کشور نشده است که با  ورود این کمک ها  مشکلات ما تا حدودی رفع  خواهد شد.

گفتنی است این مراسم با حضور مهندس ذوالفقار یزدانمهر معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی، مهندس بوربور رئیس هئت مدیره مجمع خیرین، دکتر رحماندوست و سایر خیرین، توسط موسسه خیریه شمس برگزار شد و جهیزیه این زوج ها توسط پویش حلقه وصل سازمان بهزیستی و مجمع خیرین کشور اهدا شد.

کد خبر 13850

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

خدمات بهزیستی